Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  Men's Style  >  Данная статья

ЄС задля безпеки пішоходів зобов’язав електрокари шуміти

08.07.2019 

До вже представлених моделей закон почнуть застосовувати через два роки.

В Європейському Союзі набув чинності закон, що зобов’язує виробників обладнати нові моделі електричних і гібридних автомобілів системою, що видає шум під час руху на низькій швидкості. На представлені до 1 липня 2019 року моделі закон не поширюється до середини 2021 року, інформує Ukr.Media.

Електромобілі мають безліч переваг, таких як економія палива, практично не залежить від частоти обертів крутний момент, плавність ходу та інші. Крім того, автомобілі на електричній тязі, зокрема і гібриди з вимкненим двигуном внутрішнього згоряння, практично не видають шум на малій швидкості, що підвищує комфортність поїздок. Однак це одночасно представляє небезпеку для пішоходів, особливо з порушеннями зору, які можуть не помітити, що наближається автомобіль.

Через це транспортні влади багатьох країн ухвалили закони, що зобов’язують виробників штучним чином збільшувати гучність електричних і гібридних автомобілів. Ці норми стосуються не всіх режимів роботи автомобілів. Крім того, розрізняються і конкретні вимоги.

Набув чинності в Євросоюзі закон зобов’язує видавати звуки автомобілів, що рухаються з допомогою електродвигунів на швидкості приблизно до 20 кілометрів на годину або заднім ходом. У разі, якщо мова йде про гібридний автомобіль, що рухається на швидкості менш як 20 кілометрів на годину, але з включеним двигуном внутрішнього згорання, його ці обмеження не стосуються. Закон не зобов’язує імітувати звуки двигуна внутрішнього згоряння, але висуває вимоги до гучності системи. На швидкості 20 кілометрів на годину вона повинна становити не менше 56 децибелів і не більше 75 децибелів. Крім того, частота звуку повинна змінюватися при зміні швидкості, а задній хід повинен супроводжуватися окремим звуком.

Варто відзначити, що, фактично, на момент вступу закону в силу під його дію не потрапляють ніякі автомобілі. Поки що він стосуватиметься лише нових моделей, а на представлені до 1 липня 2019 року моделі дія закону пошириться через два роки.

Аналогічні закони існують і в інших країнах. Приміром, у США подібний закон повинен набрати чинності у вересні 2020 року. Спочатку термін був встановлений роком раніше, але в 2018 році закон перенесли на рік через неготовність автовиробників.

загрузка...
загрузка...

You might also like...

В Україні представили перший електросуперкар

Read More →