Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  СУСПІЛЬСТВО  >  Данная статья

Більшість українців починають кар’єру до 20 років — дослідження

13.12.2019 

Більше половини українців влаштовуються на першу роботу не за фахом. Головним фактором вибору місця роботи стає розмір зарплати.

Українці йдуть на роботу досить рано — 69% опитаних почали працювати у віці до 20 років. Про це свідчать результати дослідження, яке провело МакДональдз в Україні в партнерстві з онлайн-платформою OLX Робота.

Зазначається, що 65% українців починають працювати в студентському віці, третина опитаних почали працювати в 17-18 років, майже четверта частина ще раніше — до 17 років.

«Результати опитування, проведеного компанією МакДональдз спільно з онлайн-платформою OLX Робота, показали, що 40% шукали роботу через друзів або знайомих, майже кожному п’ятому допомогли влаштуватися на роботу батьки, а 18% знайшли роботу за допомогою альма-матер (через викладачів або ярмарки вакансій). 13% опитаних знаходили роботу через сайти вакансій, газети або листівки», — йдеться в результатах дослідження.

37% опитаних почали відразу набувати досвід за фахом, для 12% перша робота частково відповідає обраній професії, а більше половини влаштовуються на першу роботу не за фахом (51%).

Мотивацією до виходу на роботу найчастіше є бажання мати власний дохід: 40% опитаних шукали роботу як джерело заробітку, а розмір заробітної плати для більшості був головним фактором вибору.

Для 22% перша робота була можливістю набратися досвіду. Менше 3% опитаних починали свій кар’єрний шлях за компанію з другом.

«Розмір зарплати став вирішальним у виборі роботи для більшості українців (52%), причому чоловіки більше звертають увагу на розмір зарплати, ніж жінки (57% проти 42%). Але зарплата залишається вирішальним фактором у виборі не тільки на початку кар’єри, а й на подальшому кар’єрному шляху», — йдеться в повідомленні.

За даними OLX Робота, рівень зарплат у категорії Початок кар’єри, де зазвичай розміщують вакансії для студентів, у 2019 році склав приблизно 9000 грн на місяць, а ставка за годину склала 100 грн.

Раніше повідомлялося, що зараз кілька мільйонів українців працевлаштовані неофіційно.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Держстат підрахував середній зріст і вагу українців

Read More →