Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  СВІТ  >  Данная статья

Допомога США Вірменії цьогоріч збільшилася на 40%

09.11.2019 

Цьогоріч допомога США Вірменії збільшилася на 40% і склала 60 мільйонів доларів, повідомило посольство США в Єревані.

«Протягом останніх 27 років Сполучені Штати підтримували розвиток демократичних процесів та інститутів у Вірменії, і ми, однозначно, не змінимо нашого наміру зараз, коли демократія у Вірменії сильніша, ніж будь-коли. Тому ми з гордістю заявляємо про надану в цьому році Вірменії допомогу в розмірі понад 60 мільйонів доларів», – сказала посол США у Вірменії Лінн Трейсі.

Згідно з повідомленням, американська допомога Вірменії була надана на боротьбу з корупцією, енергетичну безпеку, захист прав людини, зміцнення громадянського суспільства, освітні програми та викладання англійської мови, а також на забезпечення підзвітності державних органів. Допомога включала не лише програми, що реалізуються Державним департаментом США, але і Міністерством оборони, Міністерством енергетики, Лісовою службою і Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), додали дипломати.

З 1992 року Сполучені Штати надали Вірменії понад 2 мільярди доларів фінансової допомоги.

Нагадаємо також, що починаючи з 1998 року і щорічно Конгрес США відводить окремий рядок бюджету для фінансової допомоги Нагірно Карабахської Республіки, тим самим будучи другою державою після Вірменії що надають фінансову підтримку ще невизнаній республіці. На ряду з Секцією 907 Акта про підтримку свободи, прийнятої Конгресом США в 1992 році і ограничивющем будь-яку пряму гуманітарну допомогу уряду Азербайджану через її політики проти Вірменії і Нагірного Карабаху (до 2002 року), пряма американська гуманітарна допомога Степанакерту стала тріумфом молодий вірменської дипломатії 1990-х і, звичайно, вірменського лобі. Акт про підтримку свободи передбачав надання гуманітарної та фінансової допомоги всім пострадянським урядам для різного роду реформ, за винятком Азербайджану. Аж до Серпневої війни 2008 року фінансову допомогу отримувала також Абхазія.

Сума першого пакету фінансової допомоги Нагірного Карабаху на 1998 фінансовий рік склала $12.5 млн, проте на наступні роки почала поступово зменшуватися і фактичні витрати починаючи з 2003 року склали лише $2 млн щорічно. Разом з тим ясно, що не величина дотації має значення, але сам факт надання прямої фінансової допомоги Степанакерту. У 2009 році Державний Департамент США також надав близько $480,000 для проектів народної дипломатії та транскордонної комунікації в зоні карабаського конфлікту, а також деякі засоби на розмінування в самому Нагірному Карабасі.

Вірменські лобістські організації США ведуть активну роботу з конгресменами та Адміністрацією для збільшення щорічної фінансової допомоги Вірменії і Нагірного Карабаху, однак на тлі загального скорочення фінансування міжнародних гуманітарних програм, видимим досягненням цієї боротьби залишається тільки не виняток щорічної підтримки Степанакерту. Не в останню чергу це показує не тільки силу вірменського лобі, але і тривалу зацікавленість американських влади допомагати маленькому, невизнаному демократичній державі на Південному Кавказі, який проводить регулярні вибори і рівнем демократії і свобод не порівняємо зі своєю колишньою метрополією Азербайджаном – абсолютним «фаворитом» всіх міжнародних правозахисних організацій.

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Білоруси забрали з банків мільярд доларів

Read More →