Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  АНАЛІТИКА  >  Данная статья

Експерт про загострення обстановки на кордоні Грузія-Азербайджан: висока ймовірність конфлікту

02.05.2019 

монастырьПолітолог Сергій Маркедонов для телеграм-каналу Bunin & Co прокоментував загострення ситуації на грузинсько-азербайджанському кордоні.

«Напередодні великодніх урочистостей на кордоні між Грузією і Азербайджаном відбулося загострення обстановки. Азербайджанські прикордонники протягом декількох днів блокували доступ для ченців і прочан на територію відомого монастирського комплексу Давид-Гареджі (19 печерних монастирів)», — написав Маркедонов.

Він зазначив, що хоча за словами глави грузинського МЗС Давида Залкаліані, після «переговорів на високому рівні» проблема була врегульована, швидше за все, до «прикордонної» ситуації в контексті відносин між двома закавказькими державами, доведеться звертатися ще не раз.

«У пострадянський період політичні еліти Азербайджану і Грузії розглядають один одного, як стратегічних союзників. Особливо підкреслюється, що після розпаду Радянського Союзу ці країни постраждали від сепаратистської загрози, а повернення» відторгнутих «територій бачиться ними, як загальна мета. Азербайджан і Грузія стояли у витоків ГУАМ ( «Організації за демократію і економічний розвиток») «, — написав Маркедонов.

Він нагадав, що вони залучені в різні спільні транспортно-логістичні та енергетичні проекти з Туреччиною, яка також підтримує грузинську і азербайджанську територіальну цілісність. Однак повністю ототожнювати інтереси двох закавказьких республік не слід.

«У них є спільний кордон протяжністю 446 кілометрів, але до сих пір, через 28 років після розпаду СРСР третя її частина не делімітована. І хоча міжурядова комісія працює з 1996 року, її ефективність не висока», — написав Маркедонов.

Матеріал по темі: Ізраїльський політолог: Час почне працювати на Вірменію

За його словами, більш того, час від часу навколо прикордонного Давидо-Гареджійского монастирського комплексу відбуваються інциденти. У цьому контексті можна згадати історію з розміщенням там азербайджанських прикордонників в 2012 році. Давид-Гареджі має для нової Грузії не тільки історико-культурне, а й актуальне символічне значення. У 1980-х роках грузинські активісти проводили там мітинги проти артилерійського полігону Радянської армії, що знаходився по сусідству.

«У контексті ж національних травм, отриманих в результаті пострадянських етнополітичних конфліктів представники і Баку, і Тбілісі не схильні до поступок. Навіть там, де справа стосується відносин між стратегічними союзниками. За справедливим зауваженням політолога Гії Нодія, політики двох країн» не горять бажанням брати непопулярні рішення «, — написав Маркедонов.

Він вважає, що будь-яка поступка (навіть обгрунтована) навряд чи додасть популярності перших осіб і Грузії, і Азербайджану. В результаті існує крихкий статус-кво, який періодично піддається випробуванням.

«Історія комплексу Давид-Гареджі показує, що в Кавказькому регіоні навіть прихильність стратегічної спільності інтересів не гарантує від прикордонних інцидентів і« заморозки »спірних проблем на невизначений період з високим ступенем ризику переростання наявних протиріч в конфлікт», — написав Маркедонов.

загрузка...
загрузка...

You might also like...

ЄБРР не вважає критичним падіння ВВП України

Read More →