Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  Men's Style  >  Данная статья

Експерти розповіли, чим небезпечна швидка їзда по калюжах восени

08.10.2019 

Водіям варто пам’ятати про те, що зчеплення з дорогою у дощову погоду може бути не стабільним.

У дощову погоду водіям варто пам’ятати про те, що зчеплення з дорогою може бути не стабільним. Водяна подушка утворюється, коли канавки протектора не можуть видалити всю воду між шиною і асфальтом. Це призводить до того, що зчеплення шин з дорогою різко падає, машина майже перестає реагувати на рухи кермом, і як наслідок водій вже не контролює транспортний засіб. Аквапланування може застати зненацька навіть найдосвідченіших водіїв, оскільки, як правило, починається раптово, інформує Ukr.Media.

В першу чергу експерти радять не поспішати на шиномонтаж, а використовувати більш пристосовані до водяних поїздок літні шини, але лише в тому випадку, якщо шина не зношена.

«Стан ваших шин є важливим фактором у запобіганні аквапланування. Якщо зношена шина, її канавки не зможуть ефективно відводити воду з плями контакту», — говорить Матті Моррі, керівник відділу технічного обслуговування клієнтів Nokian Tyres.

Крім того, зчеплення і гальмування на мокрій дорозі не слід плутати з тенденцією до аквапланування при аналізі поведінки ваших шин на мокрій дорозі. Так гальмування може за всіма показниками перевищувати результати аквапланування, але при цьому шина втратить зчеплення в найбільш невідповідний момент. Куди важливіше при водінні керованість на мокрій поверхні та здатність протектора ефективно відводити воду з плями контакту.

Експерти перевіряли поведінку Nokian Hakka Green 2 на власному досвіді. Шина має вигнуту конструкцію шашок протектора внутрішньої плечової зони, що дозволяє використовувати так званий ефект «Коанда» для прискореного відведення води з плями контакту. Ефект Коанда описує поведінку струменя води, яка при дотриманні певних умов відхиляється в напрямку до стінки сопла, або в даному випадку — кожної шашки протектора. Таким чином момент розвитку аквапланування вдається відсунути на набагато більш високі швидкості й автомобіль зберігає керованість і здатність до ефективного гальмування навіть в сильний дощ. Особливо важливо, що здатність до відведення води залишається у міру зносу протектора.

Правила поведінки водія при їзді по мокрій дорозі:

знизити швидкість;
збільшити дистанцію;
виключити різкі рухи кермом;
виключити різкі гальмування;
не піднімати хвилю при проїзді глибоких калюж;

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Маловідома фірма з США збирається всіх вразити своїм новим гіперкаром

Read More →