Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  ЗДОРОВ’Я  >  Данная статья

Епідеміологи наголошують, що сезон грипу в Україні уже розпочався

05.11.2019 

Епідеміологи наголошують, що сезон грипу уже розпочався та закінчиться в середині травня 2020 року.

До України з жовтня місяця вже прийшов небезпечний вірус грипу. Епідеміологи наголошують, що сезон грипу закінчиться в середині травня 2020 року, інформує Ukr.Media.

Міністерство охорони здоров’я опублікувало статистику по захворюваності на грип за 40-й тиждень 2019 року (станом на 6 жовтня). Так, протягом тижня на грип та ГРВІ захворіло 138 тисяч українців, 70% з них — діти у віці до 17 років. При цьому за тиждень ввели вакцину лише 24 людини.

Епідеміологи також прогнозують, що з жовтня по травень 2019/2020 грип та ГРВІ в Україні перехворіє від 4,8 до 6,7 мільйона осіб.

Епідемічний поріг складе 476 осіб на 100 000 населення. При цьому найбільше випадків захворювань експерти зафіксують у грудні, наприкінці січня та на початку лютого. Ймовірний пік епідемії прогнозують на 4-му тижні січня.

Найбільш вразливою групою прийдешнього сезону стануть молоді люди.

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я кажуть, що в цьому році до нас прийдуть чотири штами грипу:

«Канзас» (А/H3N2),
«Брісбен» (А/Н1N1),
«Колорадо» (належить до гілки B/Victoria)
«Пхукет» (гілка B/Yamagata).
Найнебезпечнішим, як наголошується, буде «Канзас», з яким Україна вже мала справу в минулому сезоні. Він може викликати ускладнення у вигляді пневмонії.

Як каже завідувачка відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського:

«У разі, якщо до України прийде «Канзас», в групу ризику увійдуть люди пенсійного віку без щеплень».

Австралійського «Брісбена» в Україні ще не було, і у нього основна група ризику — діти, вагітні жінки, а також люди працездатного віку, які мають хронічні захворювання (наприклад, діабет, бронхіальну астму, ожиріння тощо).

Перший симптом грипу — висока температура тіла, яка не спадає протягом п’яти днів. Якщо ви будете відчувати загальну слабкість, втратите апетит, буде кашель (від декількох днів до декількох тижнів), то, ймовірно, захворіли на грип. А лихоманка, головний біль і ломота в м’язах і суглобах — симптоми, які вже гарантовано свідчать саме про грип.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Вчені проаналізували геноми декількох тисяч штамів коронавірусу

Read More →