Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  СВІТ  >  Данная статья

Генсек ООН: Ситуація з кліматом — це гонка, яку ми програємо

26.09.2019 

Гутерріш заявив, що світові потрібна нова модель розвитку — справедлива глобалізація, інакше ми провалимося в «глибоку кліматичну яму».

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав усі країни перестати копати «глибоку кліматичну яму», у якій перебуває планета Земля. Про це він заявив на відкритті саміту щодо заходів в галузі зміни клімату на полях 74-ї сесії Генасамблеї ООН.

«Щоб вибратися (з ями — ред.), треба спочатку перестати копати», — заявив глава ООН.

За словами Гутерріша, якщо люди «терміново не змінять свій спосіб життя, вони поставлять під загрозу саме життя».

«Моє покоління не впоралося зі своїм обов’язком захищати нашу планету. Це повинно змінитися. Надзвичайна ситуація в галузі клімату — це гонка, яку ми програємо, але це гонка, у якій ми можемо перемогти», — зазначив він.

Генсек ООН заявив про необхідність «пов’язати зміну клімату з новою моделлю розвитку — справедливою ​​глобалізацією — з меншими стражданнями, більшою справедливістю і гармонією між людьми і планетою».

«Врешті-решт, чи є здоровий глузд у тому, щоб віддавати трильйони насилу зароблених платниками податків грошей на видобуток викопного палива для посилення ураганів, поширення тропічних хвороб і загострення конфліктів. Настав час перекладати податки із зарплат на вуглець, й оподатковувати забруднення навколишнього середовища, а не людей», — нагадав Гутерріш.

Він нагадав, що кліматичний саміт «не призначений для того, щоб вирішити всі проблеми відразу, проте він є плацдармом для ефективної реалізації цілей, поставлених у Паризькій угоді».

Нагадаємо, що попередні п’ять років стали найспекотнішими в історії. Доповідь Всесвітньої метеорологічної організації свідчить, що глобальна середня температура підвищилася на 1,1 градуса. У зв’язку із ситуацією екоактивісти на знак протесту заблокували рух у Вашингтоні, щоб привернути увагу Генасамблеї ООН до проблем зміни клімату.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Євросоюз схвалив нові правила маркування шин

Read More →