Прогрес

Глобальне потепління знищило чверть льодовиків Західної Антарктики

Співробітники Центру полярних спостережень і моделювання (Великобританія) об’єднали результати чвертьстолітнього проекту, в рамках якого фахівці Європейського космічного агентства виробляли супутникові высотомерные вимірювання, а також зіставили отримані дані з моделлю регіонального клімату, передає Planet-today.

Дослідження показало, що з 1992-го року кліматичні зміни сприяли зникненню чверті льодовиків Західної Антарктики.

«У деяких районах крижаний шар Антарктиди потоншав до ста двадцяти метрів — особливо сильно нас лякають зміни, що фіксуються в Західній Антарктиці, де теплі океанські течії викликають найбільш виражені деструктивні процеси. Схильні до танення льодовиків знаходяться в дуже нестабільному стані — вони втрачають величезні маси льоду і можуть повністю зруйнуватися вже в найближчому майбутньому», — розповідає Енді Шепард з Університету Лідса, один з авторів дослідження.

Шепард зазначив, що вимірювання, зроблені на ділянці протяжністю в 1850 миль, показали, що вода в Західній Антарктиці занадто тепла для цього регіону.

«Тепла вода розплавляє нижню частину гігантських льодовиків. Як підсумок — вони швидко руйнуються, коли контактують з морських дном. І цей процес здійснюється приховано, тобто, в реальності нам досить важко судити про обсяги льоду, які йому схильні. Але можна говорити з повною впевненістю, що глобальне потепління вже знищило одну четверту частину льоду Західної Антарктики», — додає вчений.