Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  НАУКА І ТЕХНІКА  >  Данная статья

Хіміки розкрили рецепт приготування найдавнішого пива

12.06.2019 

Китайські хіміки проаналізували склад горщиків, які використовували стародавні пивовари, і розкрили вкрай незвичайну рецептуру перших алкогольних напоїв, що існували на Землі. Про це розповідається в журналі PNAS.

На початку минулого століття на території провінції Шеньсі в Китаї вчені розкопали два поселення древніх жителів Піднебесної — Лінкоу і Гуаньтаоюань. Серед іншого тут знайшли безліч округлих судин з дуже вузькими шийками і щільними кришками, вони були схожі на пивоварні чани і зроблені 7-8 тис. Років тому. За словами хіміків, стінки глиняного посуду містять в собі безліч пір, куди часто потрапляють молекули їжі і напоїв. У підсумку вони вирішили провести експертизу і дізнатися, що ж пили древні люди.

Як виявилося, в таких чанах дійсно варилося древнекитайское пиво. Воно складалося з декількох злаків і рослин — пшона, сорго, пшениці, гороху, рису, слізником, змієподібних огірків, імбиру, а також коренів лілії і діаскореі. Відзначається, що сліди перерахованих вище інгредієнтів збереглися всередині стінок судин у вигляді сильно деформованих зерен крохмалю. За словами фахівців, головним компонентом пива була саме злакова культура сорго, яка мало відома в Росії. При цьому імбир та інші коріння стародавні пивовари могли використовувати через лікувальних властивостей.

Додається, що склад пива у жителів Лінкоу і Гуаньтаоюаня трохи відрізнявся, так як вони використовували різні техніки видобування цукру з злаків. Мешканці першого села для цих цілей використовували солод, а також додавали рис. У другій селі в основному використовували Цюй — суміш, складену з самих різних інгредієнтів — пшениці, рису, гороху, ячменю або різних диких рослин. Вчені вважають, що ця маса служила живильним середовищем для особливих бактерій, грибків і дріжджів, які одночасно отримували цукор зі злаків і перетворювали його в етанол.

загрузка...
загрузка...

You might also like...

На трансплантацію чекають понад п’ять тисяч українців

Read More →