Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  ЕКОНОМІКА  >  Данная статья

Китай вважає, що політика США загрожує існуванню СОТ

17.05.2019 

КитайКитай заявив, що політика США загрожує існуванню Світової організації торгівлі, викладаючи ряд претензій до «пропозиції про реформу» СОТ, передає Reuters.

У документі Китай не називає США, але посилається на блок за призначенням апеляційних суддів СОТ і введення тарифів з міркувань «національної безпеки» на алюміній, сталь і автомобілі — політика, однозначно пов’язана з Вашингтоном.

Документ був опублікований в момент посилення напруги між Китаєм і США.

13 травня Пекін заявив, що введе підвищить мита на імпорт американських товарів, ігноруючи попередження президента США Дональда Трампа про те, що Пекіну не слід вживати відповідні заходи у зв’язку з підвищенням мит на китайський імпорт на 200 мільярдів доларів.

У документі Китай заявив, що «певний член СОТ в односторонньому порядку встановив торгові бар’єри і ввів мита на імпорт довільним чином і без дозволу СОТ.

«Зловживання національною безпекою, односторонні заходи, несумісні з правилами СОТ, а також зловживання існуючими заходами по захисту торгівлі серйозно пошкодили заснований на правилах вільний і відкритий порядок міжнародної торгівлі», — йдеться в документі СОТ Китаю.

«Більше того, така практика негативно позначилася на користь членів СОТ, особливо країн-членів, і підірвала авторитет і ефективність СОТ. В результаті організація стикається з безпрецедентною екзистенціальною кризою».

Китай заявив, що СОТ не бездоганна, але є найбільш бажаним каналом для лібералізації та сприяння торгівлі та інвестиціям в глобальному масштабі.

Пекін вважає, що реформа повинна охоплювати чотири області конкретних дій, у тому числі «вирішення нагальних і невідкладних питань, що загрожують існуванню СОТ»; підвищення її актуальності в глобальному економічному управлінні; повышениеоперационной ефективності та підвищення відкритості багатосторонньої торговельної системи.

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Україна позичить €300 млн на енергоефективність

Read More →