Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  СУСПІЛЬСТВО  >  Данная статья

Лікарям хочуть підняти зарплати з прив’язкою до оплати послуг

13.08.2019 

Навчальну програму в медичних університетах теж планують переписати.

В Україні хочуть переписати навчальні програми для студентів-медиків і підняти оклади лікарям. Про такі пріоритети заявив новоспечений нардеп від партії «Слуга народу», радник президента Володимира Зеленського в питаннях охорони здоров’я Михайло Радуцький. За його словами, із-за низьких зарплат в країні спостерігається катастрофічний дефіцит медичних працівників, інформує Ukr.Media.

«Це дуже велика проблема. І поки ми не змінимо умови оплати праці лікарів і медпрацівників, питання дефіциту кадрів буде стояти ще більш гостро. У нас є інтеграція в ЄС, і ми від цього нікуди не дінемося. Навіть якщо у людей буде в десять разів вища зарплата, але у них будуть відповідні навички, вони все одно захочуть працювати в Європі. Це зрозуміти можна. Але сьогодні, на жаль, ми прийшли до того, що наші лікарі їдуть працювати не лікарями, наприклад, до Польщі, а збирати полуницю. Ми повинні це зупинити», — говорить Радуцький.

Підняття зарплат може бути здійснене лише після імплементації прийнятого минулою Верховною Радою закону про фінгарантії, каже нардеп. «Але там є дуже багато правок, які потрібно внести. Наприклад, це страхова модель охорони здоров’я. Тоді лікар і медсестра зможуть отримувати не зарплату, а відсоток від оплаченої послуги», — навів приклад Радуцький.

І відразу уточнив приблизні цінники.

«Лікар повинен отримувати зарплату як в приватних клініках — 20% від того, що сплачено за послугу. І не принципово, хто заплатив: держава чи приватна особа. Ця наша мета, сподіваюся, у нас вийде. Не вважаю, що навіть 20 тис. грн — це гідна зарплата для лікаря, який відповідає своєю свободою за результат роботи», — підкреслив Радуцький.

За його словами, в подальші плани команди нового президента входить інтеграція європейської програми навчання в українські медуніверситети.

«Ми хочемо зробити так, щоб наші університети навчали за європейськими програмами, і тести студенти повинні здавати європейські. Щоб за українським дипломом, для роботи, скажімо, в Німеччині, потрібна була тільки мова. У нас повинні бути дипломи європейського зразка», — резюмував Радуцький.

Зазначимо, саме Михайлу Радуцькому пророкують місце голови парламентського комітету з охорони здоров’я. Від посади профільного міністра нардеп відхрестився.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

В Україні скасували мінімальну зарплату для вчителів

Read More →