Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  ЗДОРОВ’Я  >  Данная статья

МОЗ закупить додаткові вакцини проти кору

22.07.2019 

Потреба у вакцинах в Україні стає дедалі більшою. Загальна їхня потреба перевищує 5 млн доз.

Міністерство охорони здоров’я України закупить додаткові дози вакцин проти кору, паротиту і краснухи. Таку постанову ухвалив Кабінет Міністрів, повідомляє РБК-Україна в середу, 17 липня.

Згідно з пояснювальною запискою, МОЗ нададуть дозвіл на закупівлю вакцин за рахунок залишків коштів, що утворилися на рахунках спеціалізованих організацій, які закуповували вакцини раніше: майже 210 млн гривень з 2016 року і близько 67 млн ​​гривень з 2017 року.

Підкреслюється, що потреба у вакцинах постійно зростає, так як в Україні з 2018 року почалася друга хвиля спалаху кору з показником у понад 10 тисяч хворих на місяць. Зазначається, що загальна потреба у вакцинах перевищує 5 млн доз.

У зв’язку з тим, що вакцини потрібно замовляти заздалегідь, МОЗ просило встигнути розмістити замовлення за цінами 2018 року — 121,5 грн за дозу.

Зазначається, що під час розгляду документ викликав низку обурених зауважень з боку Держказначейства і Мінфіну. Своєю чергою в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун звинуватила їх у зриві закупівель. Однак зрештою проєкт постанови затвердили.

Нагадаємо, в Україні продовжує падати рівень захворюваності на кір. На 28-му тижні було зафіксовано 345 випадків захворювання — 180 дорослих і 165 дітей. Загалом з початку року в Україні на кір захворіли 56 105 осіб, 18 померли.

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Вчені знайшли незвичайну властивість коронавірусу

Read More →