Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  СВІТ  >  Данная статья

На Кіпрі домовилися відновити переговори про об’єднання

13.08.2019 

Лідери етнічно розділеного Кіпру домовилися відновити мирні переговори про об’єднання країни.

Лідери етнічно розділеного Кіпру домовилися продовжити зусилля з відновлення мирних переговорів, хоча одна зі сторін заявила, що у врегулюванні одного з найтриваліших конфліктів у світі залишаються серйозні розбіжності. Про це повідомляє Reuters.

Під час своєї першої з лютого зустрічі лідер греків-кіпріотів Нікос Анастасіадіс і лідер турків-кіпріотів Мустафа Акинджі заявили, що вони провели конструктивний обмін думками і будуть продовжувати працювати з посланником Організації Об’єднаних Націй.

Недавні відкриття родовищ природного газу в морській зоні навколо острова привели до того, що питання об’єднання Кіпру загострилося, адже Туреччина ставить під сумнів право острова на розвідку газу.

Зараз міжнародно визнаний уряд Кіпру складається винятково з греків-кіпріотів, що є наслідком подій 1963 року, коли на тлі насильства була повалена система поділу влади з турками-кіпріотами.

Останній раунд переговорів під егідою ООН провалився у 2017 році через роль Туреччини у врегулюванні.

«Я повинен визнати, що зберігаються розбіжності щодо серйозних питань, але також є консенсус, що без діалогу ці розбіжності не можуть бути подолані», — сказав Анастасіадіс після зустрічі.

Кіпр розколовся за етнічною ознакою у 1974 році після турецького вторгнення, після перевороту, спрямованого на об’єднання з Грецією.

Раніше повідомлялося, що американська нафтова компанія ExxonMobil виявила велике родовище природного газу на північний захід від Кіпру.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

В іспанській Валенсії парламент визнав Голодомор геноцидом

Read More →