Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  НАУКА І ТЕХНІКА  >  Данная статья

На Марсі виявлено свіжий кратер від потужного вибуху

23.06.2019 

Дослідники відзначають, що він не схожий на інші кратери, залишені від ударів невеликих метеоритів.

Співробітники Університету Аризони (США) при вивченні знімків, зроблених орбітальним розвідником Mars Reconnaissance Orbiter (MRO), виявили на поверхні Марса кратер, який нещодавно з’явився, інформує Ukr.Media.

Точно датувати кратер поки не вдалося. Вчені вважають, що він з’явився на Марсі між вереснем 2016 року і лютим 2019 року.

Кратер утворився в результаті удару невеликого небесного тіла, яке врізалося в поверхню Червоної планети. Вибухом був вирваний ґрунтовий матеріал, в результаті чого утворився кратер діаметром 15-16 метрів.

Вчені підрахували, що діаметр метеорита становив близько 1,5 метра. Якби він увійшов у більш щільну атмосферу Землі, то навряд чи долетів би до її поверхні.

Слід від удару по марсіанському ґрунті добре видно на знімку, зробленому за допомогою камери високої роздільної здатності HiRISE. Новий кратер виглядає як темна пляма на ландшафті.

Дослідники відзначають, що він не схожий на інші кратери, залишені від ударів невеликих метеоритів. Тобто на Марсі сталася якась дуже рідкісна подія — принаймні, за 13 років спостережень MRO нічого подібного вчені не знаходили.

Можливо, небесне тіло було сформоване з якоїсь більш щільної породи, що дозволило йому дістатися до поверхні та залишити досить великий слід.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Вчені NASA перетворили фото космосу в музику

Read More →