Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  НАУКА І ТЕХНІКА  >  Данная статья

NASA опублікувало 3D-карту Місяця

11.10.2019 

Тепер будь-який художник або візуалізатор зможе використовувати CGI Moon Kit у своїй роботі.

Космічне відомство США на своєму офіційному сайті опублікувало тривимірну карту Місяця CGI Moon Kit, яка перш за все призначена для митців і творців комп’ютерної графіки, інформує Ukr.Media.

Дані, які лягли в основу 3D-карти, були отримані з міжпланетної автоматичної станції Lunar Reconnaissance Orbiter. Апарат вже більше 10 років знаходиться на місячній орбіті і робить знімки супутника нашої планети.

На борту LRO встановлена камера, яка здатна побудувати дивно високоякісну картку поверхні Місяця. Апарат може захоплювати лише невелику область за один раз, але, оскільки камера робить знімки постійно, а супутник рухається по орбіті, LRO змогла зберегти майже всю видиму область Місяця.

Втім, відмінні фотографії — лише одна складова 3D-карти. Якщо художник у своїй роботі хоче відтворити поверхню Місяця, то йому буде потрібна інформація про її топологію. Саме ці дані були отримані за допомогою лазерного висотоміра, який також встановлений на LRO.

Всю цю інформацію Ерні Райт зі студії візуалізації Центру космічних польотів імені Годдарда NASA в Грінбелті, штат Меріленд, зібрав у так звану карту зміщення — щось на зразок топографічної карти, де замість фактичної висоти змінюється колір. Модель має декілька різновидів, але основний варіант один: ви накладаєте карту зміщення на фото, потім обгортаєте її навколо сфери та отримуєте віртуальний глобус.

«CGI Moon Kit дозволить зробити доступними дані LRO для багатьох художників», — підкреслив Райт.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

ВООЗ підрахувала вартість вакцини від коронавірусу

Read More →