Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  НАУКА І ТЕХНІКА  >  Данная статья

НАСА відправить на супутник Сатурна Титан октокоптер

02.07.2019 

Старт місії запланований на 2026 рік, а прибуття до Титану — на 2034 рік.

NASA оголосило про нову місію програми «Нові рубежі», в рамках якої до Титану буде відправлений октокоптер Dragonfly. Безпілотник займеться вивченням поверхні та атмосфери супутника Сатурна. Старт місії запланований на 2026 рік, а прибуття до Титану — на 2034 рік, повідомляється на сайті NASA, інформує Ukr.Media.

Програма «Нові рубежі» була прийнята у 2002 році для дослідження маловивчених астрономічних об’єктів в Сонячній системі. Сьогодні за цією програмою працюють три місії — зонд New Horizons (у липні 2015 року пролетів на відстані 12,5 тисяч кілометрів від Плутона та отримав перші детальні знімки поверхні карликової планети і її супутників), автоматична станція «Юнона» (з липня 2016 працює на орбіті навколо Юпітера) і автоматична станція OSIRIS-REx (досліджує навколоземний астероїд (101955) Бенну і незабаром повинна здійснити забір ґрунту з його поверхні).

Новою метою для досліджень став супутник Сатурна Титан, до якого у 2026 році стартує місія Dragonfly. Передбачається, що в 2034 році на Титан висадиться восьмироторний дрон, який буде отримувати електроенергію за допомогою термоелектричного генератора. Апарат буде оснащений двома мас-спектрометрами, декількома камерами та блоком метеорологічних і геофізичних датчиків.

Основними науковими завданнями для апарату стануть вивчення хімічного складу проб атмосфери і поверхневого шару ґрунту, з метою розуміння процесів, що відбуваються на Титані, зокрема пребіотичних, моніторинг погоди та отримання атмосферних профілів, аеро — і фотографування поверхні Титану, а також сейсмічні дослідження.

Місія розрахована на 2,7 земних років, висадка дрона повинна відбутися в районі екваторіальних дюнних полів «Шангрі-Ла», який він буде досліджувати в різних точках, здійснюючи перельоти дальністю до восьми кілометрів. Потім він досягне ударного кратера Селк, в якому раніше виявлялися ознаки наявності в минулому рідкої води та органічних речовин. У цілому апарат повинен подолати 175 кілометрів, що майже вдвічі більше відстані, пройденої на сьогодні всіма марсоходами разом узятими.

Досі єдиним апаратом, що побував на Титані, був зонд «Гюйгенс», який ніс на собі міжпланетну станцію «Кассіні».

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

На трансплантацію чекають понад п’ять тисяч українців

Read More →