Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  НАУКА І ТЕХНІКА  >  Данная статья

Немовлята в утробі матері можуть бачити більше, ніж вважалося раніше

03.12.2019 

Це відбувається завдяки формуванню світлочутливих клітин в сітківці малюка.

Вчені з Каліфорнійського університету в Берклі з’ясували, що зорові клітини у немовлят набагато чутливіші до світла, ніж вважалося раніше. До другого триместру, задовго до того, як очі ще не народженої дитини можуть повноцінно бачити, вони набувають здатність реагувати на світло, інформує Ukr.Media.

Раніше вважалося, що структури з цих клітин працюють як прості вимикачі з двома положеннями — «включено» і «вимкнено». Але тепер дослідники з’ясували, що ці клітини володіють вищою світлочутливістю, ніж вважалося раніше, і можуть посилювати вплив світла на поведінку і розвиток мозку дитини.

У розвиненому оці людини міститься 3% гангліозних клітин — структур сітківки, чутливих до світла, які посилають повідомлення по зоровому нерву в мозок. На сьогодні дослідники виявили близько шести підтипів цих клітин, які спілкуються з різними місцями в мозку. Деякі з них зв’язуються з супрахіазматичним ядром, щоб налаштувати внутрішній годинник на цикл дня і ночі. Інші посилають сигнали в зону, яка змушує зіниці звужуватися від яскравого світла.

У новій роботі вчені використовували різні методи аналізу, щоб показати, що шість типів фоточутливих клітин в сітківці новонародженої миші електрично з’єднуються для формування мережі, яка, як з’ясували дослідники, не тільки виявляє світло, але і реагує на його інтенсивність.

За результатами роботи, реакція на інтенсивність світла у таких структур вища, ніж вважалося раніше. Дослідники також знайшли докази того, що мережа з таких фоточутливих клітин здатна налаштовувати себе, щоб адаптуватися до інтенсивності світла. Це, за словами авторів роботи, відіграє важливу роль в розвитку.

У минулому вчені продемонстрували, що ці світлочутливі клітини важливі для таких речей, як розвиток кровоносних судин в сітківці. Проведена робота доводить, що інтенсивність світла дозволяє контролювати більшу кількість параметрів в залежності від своєї величини.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

В Україні нарахували понад мільйон кіберзагроз

Read More →