Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  ЗДОРОВ’Я  >  Данная статья

Печія в роті після гострої їжі: ефективні методи позбутися її

12.11.2019 

Після вживання гострої їжі відразу ж з’являється бажання запити її водою, але це не допомагає позбутися печії в роті.

Після вживання гострої їжі відразу ж з’являється бажання запити її водою, але це не допомагає позбутися печії в роті, інформує Ukr.Media.

Зате є більш дієві способи швидко «загасити пожежу»:

З’їсти морозиво. Холод має властивість зменшувати чутливість нервових закінчень. Завдяки цьому гострота практично не відчувається.
Запити алкоголем. Можна використовувати практично будь-який напій, що містить алкоголь. Приміром, пиво чи вино. Алкоголь швидко руйнує структуру пекучої речовини та знімає подразнення слизових.
З’їсти цитрусовий фрукт. Для цієї мети підійде апельсин, грейпфрут або лимон. Через високий вміст кислоти в цитрусових гіркота й печіння швидко зникнуть. Якщо свіжих фруктів під рукою немає, то можна замінити їх соком.
Пожувати хлібну скоринку. Хліб — це продукт, багатий на крохмаль. Завдяки високому вмісту крохмалю можна швидко позбутися відчуття печіння після гострої страви. Для цього потрібно пожувати хлібну скоринку протягом хвилини. Таким чином створюється захисний шар з крохмалю на слизових оболонках.
Картопляне пюре. Заїсти пекучу страву можна картопляним пюре, тримаючи його в роті кілька секунд. Картопля також є крохмалистим продуктом, який вбирає в себе алкалоїди, що містяться в стручковому перці. У результаті неприємні відчуття швидко зникнуть.
Запити жирним молоком. У молоці міститься казеїн — складний білок, що має в собі вуглець, кисень, водень і азот. Казеїн нейтралізує алкалоїди перцю, які і є причиною гострого смаку.
Пожувати мед або ложку цукру. На слизовій рота осідають частинки перцю, через що печіння минає лише через деякий час. Цукор же вбирає в себе ці часточки, усуваючи неприємний присмак.
Потримати в роті шматочок вершкового масла. Вершкове масло насичене жирами та казеїном, тому набагато швидше полегшує стан. Казеїн усуває гостроту, а жири захищають порожнину рота від агресивних алкалоїдів, створюючи бар’єр.
Збираючись уперше скуштувати васабі та іншу їжу з гострими спеціями, слід заздалегідь запастися одним із названих продуктів. Якщо часто вживати в їжу гострі продукти, то їх смак здається більш інтенсивним, адже в людей, що надають перевагу гострим стравам, поступово притупляються смакові відчуття.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

У ВООЗ заявили про наближення Європи до піка спалаху коронавірусу

Read More →