Політика

Пентагон збільшить військову допомогу Україні

Білий дім вже погодив з НАТО нову формулу внесків до загального бюджету альянсу, так як США вирішили їх скоротити.

Пентагон збільшить фінансування програм в Україні та Грузії після скорочення внесків у колективний бюджет НАТО, повідомляє американське агентство CNN.

За словами одного з чиновників Пентагону, в американському оборонному відомстві розглядають можливість витрати заощаджених коштів на інші зусилля США в сфері оборони і безпеки в Європі. Йдеться і про фінансування оборонних програм в Україні та Грузії.

Відзначається, що Білий дім вже погодив з НАТО нову формулу внесків до загального бюджету альянсу.

Раніше повідомлялося, що США вирішили скоротити розмір внеску в колективний бюджет НАТО. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив це після переговорів з президентом Франції Еммануелем Макроном. Так, Вашингтон буде сплачувати в бюджет альянсу 16% замість 22% колективного бюджету.

Крім того, Столтенберг заявляв, що країнам альянсу слід підвищувати витрати на оборону, щоб не допустити повторення кримського сценарію. За словами генсека НАТО, країни-учасниці альянсу вже п’ятий рік поспіль підвищують оборонні витрати.

Нагадаємо, Пентагон передасть Україні решту військової допомоги, передбаченої бюджетом США на поточний рік, протягом декількох тижнів.

Раніше Трамп розпорядився провести перегляд військової допомоги Україні.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net