Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  СВІТ  >  Данная статья

Переговори з Баку по делімітації будуть складними — грузинський прем’єр

05.05.2019 

Давид-ГареджиПроцес делімітації і демаркації неузгоджених ділянок грузино-азербайджанської кордону буде складним. Про це заявив прем’єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе в ефірі телекомпанії Imedi, передає Sputnik Грузія.

Тема демаркації і делімітації грузино-азербайджанської кордону актуалізувалася після інциденту на спірній ділянці кордону, через який проходить дорога до грузинського монастиря Удабно. Азербайджанські прикордонники на кілька днів перекрили до нього шлях. В результаті переговорів на рівні МЗС дорогу відкрили, але, за даними ЗМІ, тепер азербайджанських прикордонників на прилеглій території стало ще більше.

Монастир є частиною найдавнішого грузинського печерного комплексу Давид-Гареджі, розташованого вздовж спірної ділянки кордону.

«Ми створимо комісію, до складу якої увійдуть представники всіх відомств, і почнемо процес делімітації та демаркації. Цей процес досить складний, тривалий за часом, і до тих пір, поки не будуть прийняті конкретні рішення, продовжиться звичайна практика пересування», — заявив Бахтадзе ..

За словами прем’єра, з азербайджанською стороною досягнуто згоди, згідно з яким Грузія і Азербайджан створять комісію. У випадку Грузії, це буде оновлена ​​комісія, яка буде затверджена на найближчому засіданні уряду, зазначив Бахтадзе.

У Грузії з Азербайджаном є загальна державний кордон протяжністю 446 кілометрів, третина якої поки що не делімітований. Двостороння грузино-азербайджанська міжурядова комісія з делімітації та демаркації державного кордону була створена в 1996 році.

Давид-Гареджі — унікальний комплекс грузинських печерних монастирів. Він розташований в 60 кілометрах на південний схід від Тбілісі і займає територію протяжністю в 25 кілометрів уздовж схилів напівпустельного Гареджійского кряжа.

Комплекс являє собою висічені в скелях близько 20 монастирів. Головним монастирем комплексу вважається лавра Святого Давида. У багатьох церквах і трапезних на території комплексу збереглися фрески, що датуються VIII-XIV століттями. На фресках зображені портрети історичних осіб, в тому числі цариці Тамар.

Підконтрольна Азербайджану частина комплексу Давид-Гареджі, в тому числі монастир Удабно, знаходиться на південно-західному схилі гори. Територію пещерно-храмового комплексу Давид-Гареджі азербайджанські історики називають Кешікчідаг і вважають її «кам’яної пам’яттю Азербайджану». За їхніми твердженнями, комплекс відноситься до історії Кавказької Албанії.

загрузка...
загрузка...

You might also like...

У Швейцарії у громадському транспорті тепер треба носити маски

Read More →