Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  НАУКА І ТЕХНІКА  >  Данная статья

Польські археологи знайшли таємничий 3000-річний артефакт з «пелюстками»

09.07.2019 

Цей виріб нагадує «пропелер», причому він знаходиться в дуже хорошому стані.

У Польщі археологи при розкопках недалеко від кордону зі Словаччиною виявили дивний металевий артефакт з «пелюстками», виготовлений близько 1000 року до нашої ери, інформує Ukr.Media.

Бронзовий артефакт був знайдений біля перевалу Дуклі у Підкарпатському воєводстві поблизу кордону зі Словаччиною. Археолог доктор Войцех Пастеркевич датував його приблизно 1000 роком до н. е.

Привертає на себе увагу дивна форма знахідки. Цей виріб нагадує «пропелер», причому він знаходиться в дуже хорошому стані. На думку вчених, артефакт є частиною древньої булави. Але кому вона належала, поки залишається загадкою.

«Неможливо точно сказати, звідки взялася ця булава, але, швидше за все, вона належала якійсь культурі Близького Сходу, — вважає Войцех Пастеркевич. — Ймовірно, нею володіла важлива людина. Булава була не тільки страшною зброєю, але і символом влади».

Учені поки не можуть пояснити причину, по якій цей дивний артефакт опинився на півдні Польщі близько 3000 років тому. Вони відзначають, що перевал Дукля являє собою дуже зручний прохід по Карпатах з сучасної Словаччини до Польщі.

«Тому не дивно, що іноземна армія могла пройти по ньому в далекому минулому, — припускає Пастеркевич. — Можливо, булава була втрачена в поході або бою».

Булава вже оголошена власністю держави. Їй належить пройти лабораторні випробовування. Вчені планують визначити з якого сплаву і коли саме вона була відлита.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

У льодовиках знайдені давні невідомі віруси

Read More →