Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  Women's Style  >  Данная статья

Супрун розвінчала міфи про безхмарне материнство

14.08.2019 

В.о. міністра охорони здоров’я підкреслює, що післяпологова депресія — це «не просто печаль і втома після народження дитини».

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook розповіла про наслідки післяпологової депресії, що виникає у 13% породіль. За її словами, 13% породіль мають депресію, 9% — тривожний розлад, а 3-5% — обсесивно-компульсивний розлад.

Жінки, які народили зі значним втручанням і ризиком для життя, імовірно, будуть мати посттравматичний розлад, а до 12% батьків переживають вигоряння.

«Реклама створює образ радісного і світлого батьківства, глянець стверджує, що материнство — це розкішні форми і гарне волосся, а батьки, які рік тому вимагали онуків, дивуються: «А що ж ви хотіли? Діти — це важко». «Важко» — не те слово… Про це треба говорити, називати речі своїми іменами і вчитися керувати такими станами. Час усвідомлювати батьківство раціонально і співчутливо», — написала Супрун.

Вона вказує, що післяпологова депресія — це «не просто печаль і втома після народження дитини». «Це тривала депресія, яка може ставати все важчою і ставити під загрозу догляд за дитиною, собою, сімейні відносини, здоров’я і навіть життя. Цей психічний стан поки називають навколопологовою депресією, оскільки починається він переважно під час вагітності, а після пологів посилюється. Особливо ризикують жінки, які народжують вперше, матері підліткового віку і жінки із травматичними пологами», — пояснила очільниця МОЗ.

Супрун зазначає, що якщо ігнорувати навколопологову депресію, вона може закінчитися суїцидом, вбивством або психозом.

Раніше Супрун нагадала, що перед початком навчального року слід обов’язково відвідати з дитиною сімейного лікаря і перевірити наявність обов’язкових щеплень.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Актриса Емма Стоун виходить заміж

Read More →