Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  АНАЛІТИКА  >  Данная статья

Світовий банк покращив прогноз розвитку української економіки

23.11.2019 

Світовий банк проаналізував динаміку зростання української економіки і відкоригував прогноз.

Світовий банк поліпшив прогноз зі зростання економіки України на найближчі роки. Про це йдеться в презентації СБ по Україні.

Згідно з новим прогнозом, зростання ВВП України в 2019 році складе 3,6% (колишній прогноз — 3,4%). У 2020 році зростання ВВП складе 3,7% (колишній прогноз — 3,7%). У 2021 році зростання економіки України складе 4,2%, як і раніше.

Також в банку назвали причини зростання української економіки в поточному році. Там нагадали, що ВВП України зріс на 3,6% в першій половині 2019 року, а в третьому кварталі — на 4,2%.
Як наголошується, зростання було зумовлене високим урожаєм і сприятливими умовами для росту внутрішнього попиту, у свою чергу, викликаного зростанням зарплати, пенсій і надходженням грошових переказів з-за кордону.

Впевнене зростання в першій половині 2019 року було обумовлене високим і раннім урожаєм сільськогосподарських культур, і такими секторами, як оптова та роздрібна торгівля, фінанси і транспорт. Додана вартість у сільському господарстві зросла на 6% в першій половині 2019 року.

У презентації наголошується, що стрімке зростання споживання домашніх господарств тривало в першому півріччі 2019 року (на 11,2%) і був підтриманий соціальними виплатами під час виборчого циклу; як і раніше, великими сумами грошових переказів від трудових мігрантів; і відновленням споживчого кредитування.

Як результат, внутрішня торгівля і транспорт значно зросли, особливо в другому кварталі, на 4,5% і 4,2% відсотків, відповідно. Темпи зростання доданої вартості в будівництві і фінансовому секторі в першій половині 2019 року склали 23% і 11% відповідно.

У той же час, зростання промвиробництва та інвестицій залишилося слабким, зі скороченням сектора промвиробництва на 0,2% та уповільненням зростання інвестицій в основні фонди до 12 відсотків, відзначили експерти СБ.

«Рівень інвестицій в основні фонди на рівні 20% від ВВП залишається недостатнім для прискорення економічного зростання», — йдеться в огляді.

Раніше Мінекономіки в оновленому макроекономічному прогнозі покращив очікування зростання економіки в 2019 році з 2,8% до 3,5%, у 2020-му з 3,3% до 3,7%.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Україна виплатила $1,5 млрд боргів за місяць

Read More →