Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  НАУКА І ТЕХНІКА  >  Данная статья

У Європі виявили нову проблему з Boeing 737 MAX

11.07.2019 

У EASA вимагають усунення проблем.

Список з п’яти проблем, пов’язаних з літаками Boeing 737 MAX, направило Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) у Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) і компанію, що виробляє ці авіалайнери, інформує Ukr.Media.

У EASA зазначили, що до повернення літаків в експлуатацію ці проблеми необхідно усунути.

Зокрема, в Агентстві повідомили про нову проблему, пов’язану з неможливістю відключити автопілот в надзвичайних ситуаціях.

Зазначається, що це може призвести до нездатності пілотів взяти на себе управління до того моменту, як повітряне судно почне втрачати висоту.

Крім того, в EASA вже раніше відзначали неполадки з тримером, несправність кута атаки, невідповідну підготовку пілотів і ризики, пов’язані з програмним забезпеченням. Зараз вони також увійшли до списку проблем, які необхідно усунути.

Нагадаємо, в червні більше ніж чотириста пілотів цивільної авіації, які пройшли підготовку на літаках Boeing 737 MAX, подали до авіавиробника позов з-за приховування дефектів даної моделі. Пілоти поскаржилися, що даремно втратили час і гроші під час навчання, а тепер змушені сидіти без роботи та страждати.

Багато країн поставили під питання експлуатацію літаків «Боїнг 737 MAX» після загибелі 184 пасажирів компанії Lion Air в результаті авіакатастрофи в Індонезії в 2018 році та загибелі 157 пасажирів і співробітників компанії Ethiopian Airlines в результаті авіакатастрофи в Ефіопії в 2019 році.

Дані бортових самописців вказали на можливу схожість цих двох катастроф, а потім з’ясувалося, що від американських пілотів надходили скарги на проблеми з управлінням літаків цієї моделі. В одній зі скарг пілот заявив про аномалії в роботі автопілота, яка призвела до короткочасного пікірування. В іншій скарзі другий пілот зазначив, що у літака нахилився ніс після того, як при зльоті був включений автопілот, а коли автопілот відключили, то ситуація нормалізувалася.

В даний час вважається, що проблеми у літаків «Боїнг 737 MAX» могли статися із-за помилок в автоматизованому програмному забезпеченні MCAS (Maneuvering Characteristics Augmentation System), яка здатна втручатися в управління літаком. MCAS компенсує особливості конструкції 737 MAX, в яких під час польоту задирається ніс, але в деяких ситуаціях працює некоректно і може спровокувати катастрофу.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

В Китаї авіабудівники створили швидкісну «літаючу тарілку»

Read More →