Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  АНАЛІТИКА  >  Данная статья

У Міністерстві фінансів пояснили, чому в бюджеті дефіцит

23.10.2019 

Серед причин дефіциту бюджету в міністерстві назвали зміцнення курсу гривні, зниження обсягу виробництва тютюнових виробів і недостатньо високі доходи від ПДВ з імпорту.

У Міністерстві фінансів пояснили причини дефіциту бюджету. Відповідне повідомлення опублікувала прес-служба відомства.

Згідно з інформацією міністерства, перевищили заплановані доходи тільки надходження, за які відповідає Державна податкова служба. Ці доходи у вересні зросли на 15,8% до 331,1 млрд грн, що становить 100,3%.

Однак, загалом у січні — вересні вплив перш за все макроекономічних показників на доходи від зовнішньоекономічної діяльності залишався негативним. За дев’ять місяців доходи загального фонду держбюджету, незважаючи на зростання на 6,8% до 650,8 млрд грн, склали лише 94,6% від розпису.

На це вплинули такі основні фактори:

доходи від ПДВ з вироблених в Україні товарів з урахуванням відшкодування ПДВ склали 60,1 млрд грн, або 88,8% від розпису через більш високі темпи відшкодування ПДВ експортерам;
доходи від акцизного податку в сумі 44,4 млрд грн склали 79,5% від розпису, що пов’язано зі зниженням обсягів виробництва тютюнових виробів;
від рентної плати за надра надійшло 31,4 млрд грн, що на 16,5% більше, ніж за такий же період 2018 року. Однак це тільки 81,3% від розпису. У Мінфіні пояснюють недовиконання зарахуванням переплати Укргазвидобування, яка на 1 січня 2019 року склала 0,8 млрд грн, в рахунок податкових зобов’язань поточного року; зниженням ціни імпортного природного газу; міцнішим курсом гривні; невідповідністю темпів видобутку газу Укргазвидобуванням в перші вісім місяців річними обсягами;
доходи від ПДВ з імпорту рівні показнику минулого року і становлять 208,7 млрд грн, але виконані тільки на 87% від розпису. Серед причин звільнення ПДВ імпорту сонячних батарей і вітряків (щомісячні недонадходження складають близько 0,6 млрд грн); скорочення обсягів розмитненого імпортного природного газу. З квітня 2019 року Нафтогаз України використовує режим «митного складу», який надає можливість закачувати і зберігати газ у підземних сховищах без сплати митних платежів. За оперативною інформацією, Нафтогаз скоротив виплати ПДВ за січень — серпень до цього ж періоду минулого року на 6,4 млрд грн, до 1,7 млрд грн; повільніші темпи зростання імпорту, ніж було враховано в макроекономічних показниках (за вісім місяців імпорт товарів зріс на 6,6% при плановому зростанні на рівні 9,5%);
доходи від частини чистого прибутку та дивідендів надійшли в сумі 32,4 млрд грн, що становить 80,3% розпису.

Дефіцит загального фонду держбюджету за дев’ять місяців 25,8 млрд грн і був профінансований за рахунок запозичень. Надходження від приватизації склали всього 0,4 млрд грн, або 2,3% від річного плану.

За дев’ять місяців фактичні запозичення склали 351 млрд у гривневому еквіваленті (з яких запозичення в гривні склали 191 млрд). Це становить 86,5% від річного плану. У січні — вересні витрати загального фонду держбюджету на погашення держборгу склали 298 млрд грн, а на обслуговування — 91 млрд грн.

За оперативними даними Держказначейства, за дев’ять місяців видатки держбюджету склали 979 млрд грн або 92,2% розпису.

Станом на 1 жовтня сума коштів на Єдиному казначейському рахунку становила 61,6 млрд грн, а також додатково на валютних рахунках ДКСУ у гривневому еквіваленті 39,7 млрд грн.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

За три роки з України вивели $25 млрд — Данилишин

Read More →