Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  НАУКА І ТЕХНІКА  >  Данная статья

У NASA знайшли планету, на якій можуть жити люди

07.08.2019 

Знаходиться вона всього на 31 світловий рік далі від нас.

Телескоп Тесс Nasa виявив ще три планети, одна з яких може виявитися придатною для проживання. Але летіти до неї доведеться 465 000 років

Екзопланета отримала назву GJ 357 d, вона відноситься до класу Суперземель (до нього відносять екзопланети з масою більшою за Земну, але значно поступаються масам газових гігантів). GJ 357 d щонайменше у шість разів більша за масу Землі, але точні її розміри та склад невідомі; як зазначається, якщо вона виявиться кам’янистою, її розміри складуть приблизно 1-2 Земних, інформує Ukr.Media.

GJ 357 d знаходиться в зоні своєї зірки — де планети можуть мати воду в рідкій фазі. Екзопланета розташовується від батьківської зірки приблизно в п’ять разів ближче, ніж Земля до Сонця, однак її зірка — GJ 357 — набагато тьмяніша нашої та планета отримує, згідно з астрономами, приблизно стільки ж сонячної енергії, скільки Марс.

Стверджується, що GJ 357 d обертається навколо своєї зірки кожні 55,7 дня на відстані близько 20% відстані Землі від Сонця.

Ця новина з’явилася всього через кілька днів після того, як в зоряній системі всього в 73 світлових роках від Землі були виявлені три нові планети — включаючи дві планети, які можуть бути відсутніми ланками в планетарній освіті. Три планети обертаються навколо зірки, відомої як GJ 357, карлика M-типу, який приблизно на 40 відсотків холодніший нашого власного Сонця і приблизно на третину менший його маси та розміру.

«Це захоплююче, оскільки це перша Суперземля, яка знаходиться поблизу і здатна мати життя — виявлена за допомогою Тесс, нашої маленької, могутньої місії», — сказала Ліза Калтенеггер, професор астрономії в Корнелльському університеті.

Тесс (Транзитний оглядовий супутник екзопланет) — технологія Nasa, яка використовується для виявлення екзопланет за межами нашої сонячної системи, — помітила, що зірка злегка тьмяніє кожні 3,9 дня в лютому — натяк на те, що навколо неї обертаються планети.

Подробиці відкриття планети були опубліковані в журналі Astronomy & Astrophysics.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

У липні відбудеться вкрай рідкісний парад планет

Read More →