Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  ЕКОНОМІКА  >  Данная статья

Україна наростила імпорт газу з ЄС на 50%

29.09.2019 

З початку 2019 року імпорт газу в Україну склав 11,2 млрд кубометрів. Найбільше толива надійшло зі Словаччини — 7 млрд кубів.

У період з травня по вересень Україна імпортувала з країн Євросоюзу 8,7 млрд куб. м природного газу, що на 3 млрд куб м, або 53% більше, ніж за аналогічний інтервал у 2018 та 2017 роках. Про це повідомляє прес-служба Укртрансгазу в п’ятницю, 27 вересня.

Відзначається, що таке зростання імпорту пояснюється необхідністю накопичити в ПСГ 20 млрд кубометрів газу для стабільного проходження Україною опалювального сезону 2019/2020.

«Станом на сьогодні Україна вже протягом 1400 днів не постачає блакитне паливо для своїх потреб з Росії, тому весь обсяг імпортованого газу надходить виключно з території ЄС», — йдеться в повідомленні.

Всього з початку 2019 року імпорт в Україну склав 11,2 млрд куб. м газу, а саме зі Словаччини було протранспортовано 7 млрд куб. м (+43%), з Угорщини — 3,1 млрд куб. м (+29%), з Польщі — 1,1 млрд куб. м (+120%).

Як відзначили в Укртрансгазі, в рамках підготовки ГТС до осінньо-зимового періоду 2019/2020 проводиться модернізація відповідних об’єктів. Зокрема, завершується капітальний ремонт КС Комарно, внаслідок якого вдасться створити додаткову гарантовану потужність для імпорту природного газу з Польщі.

Також ведеться підготовча робота зі створення нової та розширення існуючої потужності для імпорту з Румунії та Словаччини.

Крім того, проведена реконструкція п’яти компресорних станцій дала можливість організувати реверсну схему поставок, у тому числі, імпортованого газу для споживачів у східних і південних регіонах України.

Нагадаємо, обсяги газу в ПСГ України оновили максимум за 10 років. Станом на четвер, 26 вересня, досягли 20,1 млрд кубометрів.

Раніше в Укртрансгазі повідомили, що виконали план із закачування 20 млрд кубів газу. У компанії розраховують закачати ще близько 0,5 млрд кубометрів до початку опалювального сезону.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Уряд планує знизити ставки іпотеки до 5-7% — Денис Шмигаль

Read More →