Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  АНАЛІТИКА  >  Данная статья

Україна опустилася на 11 позицій в рейтингу Paying Taxes-2020

30.11.2019 

Завдяки спрощенню процедур певні країни помітно поліпшили свої результати в рейтингу.

Україна опустилася на 11 позицій і посіла 65-е місце в рейтингу Paying Taxes-2020 року, який оцінює простоту сплати податків в 190 країнах світу, повідомляють Українські новини.

За результатами щорічного дослідження «Оподаткування 2020» (Paying Taxes 2020), яке проводиться командою PwC разом з експертами Світового банку, Україна зайняла 65 місце і втратила таким чином 11 пунктів.

Втрата позицій України обумовлена, перш за все, активними діями інших держав, спрямованими на автоматизацію процесів і скорочення часу адміністрування податків, а також збільшенням фіскального навантаження на бізнес в нашій країні. Автоматизація і максимальне спрощення процедур стають світовими трендами.

Завдяки цьому певні країни помітно поліпшили свої результати в рейтингу.

Наприклад, Туреччина, піднялася з 80 на 20 місце, скасувала ПДВ на капітальні інвестиції і таким чином позбавила бізнес необхідності витрачати час на його відшкодування. Угорщина, яка злетіла з торішньої 86 на 56 позицію, істотно скоротила тривалість перевірки коригувань звітності з податку на прибуток. Такі країни, як Португалія, Франція, Польща і Литва ввели звітності перед податковими органами в режимі реального часу.

Україна поки що перебуває в підготовчій стадії і працює над планом подальшої діджиталізації роботи податкових органів і реформою податкового адміністрування.

Зазначається, що знадобиться час, аби ці реформи вплинули на результати рейтингу. Основне питання, яке вимагає нагальної уваги, — це велика кількість часу на податковий облік. В середньому вітчизняний бізнес витрачає на облік 328 годин на рік, що вдвічі більше, ніж у розвинених країнах. А за тривалістю врахування ПДВ наша держава посідає 176 місце з 190.

Нагадаємо, в Україні стали більше платити податків на елітні авто.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Український експорт цукру у квітні зменшився в 2,2 рази

Read More →