Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  ЕКОНОМІКА  >  Данная статья

Україна піднялася в рейтингу з інвестицій в «зелену» енергетику

01.12.2019 

У 2018 році інвестиції в чисту енергію в Україні склали $801 млн у порівнянні з $46 млн в 2017 році.

Україна піднялася на 55 позицій в рейтингу привабливості країн, що розвиваються, з точки зору інвестицій у відновлювану енергетику і посіла восьме місце. Про це йдеться в щорічному звіті Climatescope 2019 агентства Bloomberg New Energy Finance.

Зазначається, що торік Україна була 63-ю за привабливістю, а в цьому піднялася відразу на восьме місце. Причинами такого зростання аналітики називають реформи в енергетичному секторі, привабливі пільгові тарифи та оподаткування.

Рейтинг очолили найбільші економіки, що розвиваються: Індія, Бразилія, Китай, Аргентина. До них приєдналися Чилі, Йорданія і Кенія. Для порівняння, Росія перебуває на 66 місці.

У 2018 року європейські країни, що не входять в ЄС, встановили рекорд за залученими інвестиціями в чисту енергію в розмірі $2,2 млрд. Сума за 2018 рік склала понад чверть від загального обсягу регіону за останнє десятиліття. Експерти зазначають, що зростання відбулося в основному через Україну. Обсяг інвестицій в 2018 році склав $801 млн у порівнянні з $46 млн в 2017 році.

У цілому в 2018 році в країнах з економікою, що розвивається, було встановлено 107 ГВт відновлювальних джерел енергії. Зокрема, 66 ГВт джерел сонячної енергії, 29 ГВт вітрових станцій. На малі гідроелектростанції, біомасу і геотермальні припадає 12ГВт.

Раніше повідомлялося, що за дев’ять місяців 2019 року в «зелену» енергетику України інвестовано понад 2 млрд євро. З початку року в Україні введено в експлуатацію поновлювані джерела електроенергії потужністю 2500 МВт.

Також стало відомо, що в Україні побудують найбільший вітропарк в Європі. На проект витратять суму, еквівалентну 1% ВВП України.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

МВФ не висуває вимог щодо тарифів — Мінфін

Read More →