Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  СВІТ  >  Данная статья

В Австралії виявили «загублений світ» з 100 стародавніх вулканів

19.08.2019 

Так званий «юрський світ», що складається з приблизно 100 стародавніх вулканів, був виявлений в центральній частині Австралії.

Дослідження, опубліковане в Gondwana Research, деталізує знахідки стародавніх вулканів, які були активні між 180 і 160 мільйонами років тому під басейном Купер-Ероманга. Зараз це один з найбільших нафтогазових регіонів країни, колись тут знаходився район, заповнений гарячим попелом і лавою, оточений річками, які в кінцевому підсумку перетворилися в озера і болота.

«У той час як більша частина вулканічної активності Землі відбувається на кордонах тектонічних плит або під земними океанами, цей древній юрський світ розвивався глибоко в надрах австралійського континенту», — сказав співавтор дослідження Саймон Холфорд.

Стародавні вулкани, які добре збереглися, були виявлені під сотнями футів скелі з використанням передових методів підземних зображень, які схожі на комп’ютерну томографію.

Це відкриття надає «можливість виникнення інших, поки не ідентифікованих, вулканічних провінцій по всьому світу», наголошується в дослідженні.

У жовтні вчені виявили ще один вулканічний «загублений світ» біля узбережжя Тасманії.

Джерело: NEWS.am

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

У Греції назвали дату початку туристичного сезону

Read More →