Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  НАУКА І ТЕХНІКА  >  Данная статья

В Австралії виявлені мікроскопічні гриби, що виділяють золото

03.06.2019 

Мікроскопічні гриби, виявлені вченими в Австралії, можуть поглинати сполуки з вмістом золота і виділяти чистий дорогоцінний метал, передає Planet — today з посиланням на Nature Communications.

За словами Майка Веролла з Державного об’єднання наукових і прикладних досліджень Австралії, гриби покриваються золотими наночастинками, коли ростуть в багатій сполуками золота середовищі.

Мова йде про грибах під назвою Fusarium oxysporum — вчені виявили їх на заході Австралії і відразу ж звернули увагу на дуже незвичайні властивості грибів, пов’язані з поглинанням і виділенням золота.

«Гриби виділяють високореактивні молекули пероксиду водню, які змушують сполуки на основі золота окислюватися. Золото трансформується в іони, які осідають у вигляді чистого металу. Якщо подивитися на гриби Fusarium oxysporum під мікроскопом, то можна помітити блискучі частинки, що всіюють їх поверхню-це і є чисте золото», — розповідає Віролл.

Яку конкретно роль виконує золото в процесі росту грибів — вчені поки що не знають, але очевидно, що це позитивна роль, так як «золоті штами» микрогрибов ростуть дуже інтенсивно.

«Золоті наночастинки, як ми припускаємо, полегшують якісь важливі для росту грибів реакції. Або, може бути, золото бере участь а поглинанні поживних сполук. Сказати точно можна буде тільки за підсумками масштабного дослідження», — кажуть вчені.

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Знайдена сперма віком понад 100 млн років

Read More →