Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  СВІТ  >  Данная статья

В США заявили про прорив у сонячній енергетиці

25.11.2019 

Стартап Білла Гейтса заявив про розробку нової технології, яка здатна «обвалити ціни на викопні види палива» і не здійснює викиди CO2.

Стартап Heliogen, який фінансується в тому числі фондом Білла Гейтса, розробив унікальний метод концентрації сонячного світла, повідомляє CNN.

На сьогоднішній день технологія дозволяє домогтися температури понад 1000 градусів Цельсія, а в найближчому майбутньому показник планують збільшити до 1500 градусів Цельсія. Цих температур досить для того, щоб важка промисловість змогла частково відмовитися від спалювання вугілля або газу.

У Heliogen створили «сонячну піч», здатну розігрівати речовини до температури, яка становить чверть від температури на поверхні Сонця.

Таким чином прорив у сонячній енергетиці може допомогти знизити кількість шкідливих викидів в атмосферу.

«Ми впроваджуємо технологію, яка здатна обвалити ціни на викопні види палива, вона також зовсім не здійснює викиди CO2. І це дійсно святий Грааль», — розповів генеральний директор Heliogen Білл Гросс.

Домогтися такого результату вдалося за рахунок поєднання програмного забезпечення та машинного зору з технологією надточного управління дзеркалами, що відбивають сонячні промені.

Вартості своїх рішень в Heliogen поки що не називають. Але кажуть, що тепло від їхніх станцій буде «коштувати наполовину дешевше від виробленого за допомогою викопного палива».

Раніше повідомлялося, що в Сахарі запустили найбільшу в світі сонячну електростанцію, потужністю понад 1,5 ГВт, яку будували близько трьох років.

До цього найбільшою в світі сонячною електростанцією називалася електростанція Noor Abu Dhabi в ОАЕ, яка відкрилася в липні цього року. При виході на повну потужність сонячна електростанція вироблятиме 1,18 гігават електроенергії.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

В Індії голуб три роки провів у в’язниці

Read More →