Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  ЕКОНОМІКА  >  Данная статья

В Україні істотно подорожчали яблука

08.10.2019 

Деякі сорти яблук подорожчали у 2 рази. Але це все одно дешевше, ніж у 2017-му.

Урожай яблук цього року виявився істотно нижчим торішнього, тому ціни на цей популярний серед українців фрукт значно зросли. Найбільш популярні сорти за рік подорожчали вдвічі. Вартість інших виросла мінімум в 1,5 раза, інформує Ukr.Media.

Експерти відзначають, що попри значне зростання, ціни в середньому все ще нижче рівнів 2017 року. Хоча за окремими сортами подорожчання виявилося більш значним. Наприклад яблука Лігол зараз в опті коштують 12 грн/кг. Рік тому за них просили всього 5,5 грн/кг, а у 2017-му віддавали по 11 грн/кг.

Разом з тим, додають аналітики, зростання цін не відлякує постійних клієнтів. У порівнянні з минулим роком попит зріс на чверть. А низький врожай поки не стимулював активізацію експорту — зараз майже всі яблука на українському ринку вирощені в нашій країні.

Втім, ситуація може змінитися. Раніше садівники оцінювали падіння врожайності у 2019 році в Україні та Польщі приблизно на 7% відносно минулого року. Однак за переоціненими прогнозами, аграрії зберуть у цьому сезоні близько 1 млн тонн яблук. Це на третину менше торішнього показника.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Милованов пояснив різкий спад економіки

Read More →