Прогрес

В Україні планують побудувати космодром

Приватна українська компанія має намір побудувати в Херсонській області космодром. Стартова ціна проекту починається від $50 млн.

В Україні збираються побудувати космодром. Про це повідомив глава української компанії Space Logistics Дмитро Легеза в інтерв’ю Ліга.net.

«Основне завдання, яке ми перед собою поставили — побудувати космодром на території України. Для цього ми протягом перших трьох-чотирьох місяців ходили по різних організаціях, заводах, щоб офіційно зробити аналіз можливості такого будівництва», — сказав він.

Тетяна Люлька, керуючий партнер Space Logistics, зазначила, що стартова ціна такого проекту починається від $50 млн.

За словами глави Space Logistics, зараз компанія працює над загальним питанням можливості побудови космодрому.

«Коли я тільки почав задавати ці питання знаючим людям, то очікував, що мене піднімуть на сміх. Але всі сприймали серйозно. Виявилося, питання ніхто не вивчав — просто не було потреби, оскільки був Казахстан з Байконуром», — говорить Легеза.

Також в Space Logistics розповіли про пошук «оптимальної локації» для побудови космодрому.

«Локацією була обрана Херсонська область», — сказав Легеза.

Нагадаємо, що в середині вересня Рада оперативно ухвалила в першому читанні законопроект №1071, який відкриває космічну тему для приватних суб’єктів господарювання. Менш ніж через місяць документ прийняли в другому читанні.

Раніше повідомлялося, що в Україні розробляють космічний літак. Апарат буде забезпечувати багаторазову доставку на низькі навколоземні орбіти і повернення на Землю вантажів і космонавтів.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net