Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  НАУКА І ТЕХНІКА  >  Данная статья

Вчені 14 років вивчали, як смартфони впливають на дітей, тепер у них є відповідь

11.09.2019 

Дослідники завершили експеримент.

Дослідники з Інституту біохімічної фізики ім. Емануеля РАН і Російського національного комітету із захисту від неіонізуючого випромінювання завершили експеримент, який розпочався ще у 2005 році, інформує Ukr.Media.

Тоді 1531 учасника розділили на дві групи. У першій хлопці активно користувалися смартфонами, у другій на гаджети наклали табу. Весь цей час лікарі та психологи стежили за найменшими змінами в здоров’я підопічних. Порівнюючи дітей із цих двох груп, вчені зробили ряд висновків.

Від смартфонів тупіють

Вчені відзначили, що у всіх випробовуваних ослабла увага і смислова пам’ять на 50%.

У активних користувачів мобільників уповільнюється реакція на світлові та звукові сигнали, вони починають робити більше помилок у диктантах.

Короткозорість в подарунок

Багато випробовуваних, кого не обмежували у використанні смартфонів, почали скаржитись на погіршення зору.

Гаджет вбиває мозок дитини

У дітей черепна коробка тонше, ніж у дорослих, тому для них випромінювання набагато небезпечніше.

У дітей дошкільного і молодшого шкільного віку випромінювання зачіпає 80% структур головного мозку, у підлітків — до 60%. Тільки до вісімнадцяти років стінки черепа набувають потрібну товщину, завдяки чому небезпечні промені захоплюють тільки 15% мозкових структур. Але все одно вчені радять не розмовляти телефоном занадто довго.

Останні п’ять років експерименту, вчені працювали над тим, щоб знизити шкоду від смартфонів для дітей з основної групи. Використання гарнітури, а також спілкування з допомогою SMS та MMS поліпшило психофізіологічний стан випробовуваних. Чим далі джерело випромінювання від дитячого мозку, тим краще.

Стомлений кожен третій

В 39,7% випадків у випробовуваних підвищився показник стомлюваності. У 30,3% він досяг критичної позначки.

Серед тривожних симптомів вчені виділили почервоніння і сухість очей, розпливчастість і нечіткість зору при погляді вдалину, мігрень, біль у шиї та плечовому поясі, що свідчать про порушення постави. Із-за зсуву хребців погіршується кровопостачання мозку і зору.

Використання смартфонів має накопичувальний ефект і веде до порушення психіки, до гіперактивності, перепадів настрою, збою біоритмів і порушення сну. З-за цього діти швидко втомлюються, у них не залишається сил на навчання і спорт, вони не можуть сконцентруватися на них.

Випромінювання небезпечніше ніж куріння

Шведські вчені під час досліджень з’ясували, що випромінювання — головна причина утворення злоякісних пухлин.

У 2011 році Міжнародне агентство з вивчення раку, що входить у Всесвітню організацію охорони здоров’я, віднесло радіочастотні електромагнітні поля, в тому числі від стільникових телефонів, до «ймовірно канцерогенних для людини».

Обговорюючи висновки, отримані під час дослідження, і зіставляючи їх з досвідом зарубіжних колег, вчені вирішили продовжити експеримент, щоб всебічно вивчити питання про вплив електромагнітних променів на людський організм.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

ВООЗ підрахувала вартість вакцини від коронавірусу

Read More →