Прогрес

Вчені пропонують новий метод для видобутку води в пустелі

Збір туману може стати практичним джерелом прісної води в туманних прибережних пустелях.

Вчені пропонують біометричні технології збору туману, засновані на пустельних жуках Наміб. Ідея використання туману в якості джерела прісної води вивчалася з 1980-х років в різних місцях. Ці дослідження привели до збору туману з використанням мереж і сіток.

Тепер вони широко використовуються в таких місцях, як Чилі та Аргентина. Конструкція була складена з методів перехоплення туману, використовуваних деревами. Вона зазвичай може збирати близько 240 л води в середньому за день. Проте жуки пустелі Наміб застосовують інший механізм збору води, вони використовують нерівні опуклості та плоскі ділянки на своїх спинах для збору води, інформує Ukr.Media.

Вчені пропонують обговорити метод збору води за методом жуків пустелі Наміб. У поєднанні з сітчастими конструкціями ці колектори можуть забезпечити додаткову можливість для збору прісної води в районах із обмеженою кількістю опадів. Вміст води та частота утворення туману можуть змінюватись залежно від місця і сезону. Туман є передбачуваним явищем і, отже, надійним джерелом води.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net