Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  НАУКА І ТЕХНІКА  >  Данная статья

Вчені: Рослини вимирають в сотні разів швидше

31.08.2019 

За новими оцінками, зникнення видів рослин сьогодні відбувається в 350 разів швидше, ніж в минулому.

Жителям міст це може бути непомітно, проте в останні роки різноманітність видів стрімко падає. Процес розвивається з такою швидкістю, що вчені вже серйозно називають його шостим масовим вимиранням в історії життя на Землі. Під загрозою швидкого зникнення виявилося більше мільйона видів, інформує Ukr.Media.

Не вселяють надії і результати нової роботи, опублікованої в журналі Current Biology. Її автори — біолог з Університету Маккуорі Йохан Ле Ру (Johannes Le Roux) і його колеги з Австралії і ПАР — показали, що вимирання рослин відбувається сьогодні в 350 разів швидше, ніж у середньому в історії.

Дати таку оцінку непросто. Дані про минуле біосфери та попередні вимирання залишаються фрагментарними. Та й самі види розподілені дуже нерівномірно: на острові Мадагаскар, наприклад, мешкає понад 12 тисяч видів рослин, 80 відсотків яких не зустрічається більше ніде у світі. А на острові Великобританія — менше двох тисяч видів рослин, а ендеміків з них — менше п’яти відсотків. Такі оази біорізноманіття, як Мадагаскар, особливо тендітні та виявляються «гарячими точками» вимирання.

Автори проаналізували інформацію майже про 300 порівняно недавні вимирання різних видів рослин. Виявилося, що ключовими факторами цього виступає діяльність людини: сільське господарство та урбанізація — як в «гарячих» точках, так і в «холодних», не відрізняються біорізноманіттям. І відбувається це значно швидше, ніж вважалося. Особливо вразливими виявилися трав’янисті рослини. Втрату їх видів вчені називають одним із найнебезпечніших викликів, що стоять перед людством.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Вчені пояснили причину одного з найбільш масових вимирань

Read More →