Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  ЗДОРОВ’Я  >  Данная статья

Вчені виявили зв’язок між станом судин у людини та онкологічними хворобами

06.11.2019 

Онкологічні хвороби частіше діагностуються у людей, які мають проблеми із судинами.

Вчені встановили, що одна і та сама ознака — наявність у пацієнта ендотеліальної мікросудинної дисфункції вказує на ризик розвитку у неї як серцево-судинних, так і онкологічних захворювань. Результати дослідження опубліковані у журналі European Journal of Preventive Cardiology, інформує Ukr.Media.

Мікросудинна ендотеліальна дисфункція (МЕД) — це порушення нормального функціонування ендотелію — шару клітин, що вкриває зсередини дрібні кровоносні судини. При цьому судини стають більш ламкими, знижується їх тонус. Причини, що провокують розвиток мікросудинної ендотеліальної дисфункції — гіпертонія, високий рівень холестерину, ожиріння і діабет.

Зміни при МЕД зачіпають і дрібні артерії у серці, що погіршує їх здатність розширюватися та обмежує потік збагаченої киснем крові. Тому вважається, що наявність у пацієнта МЕД збільшує ризик розвитку захворювань серця.

Вчені з клініки Мейо (США) встановили, що дисфункція мікросудин може бути ранньою ознакою раку.

Основою для аналізу стала вибірка з 488 осіб, які протягом 12 років спостерігалися у клініці на предмет серцево-судинних захворювань. У 211 з них щонайменше останні шість років відзначалася мікросудинна ендотеліальна дисфункція. Виявилося, що ризик виникнення онкологічних захворювань у пацієнтів з МЕД істотно вищий, ніж у тих, у кого судини функціонують нормально — 9,5 і 3,7 % відповідно. Ці цифри вже враховують поправки на вік, стать, захворювання коронарної артерії та інші фактори.

«Мікросудинна ендотеліальна дисфункція може бути корисним маркером для прогнозування ризику розвитку раку», — наводяться у прес-релізі клініки Мейо слова провідного автора дослідження Аміра Лермана (Amir Lerman).

Зазвичай, мікросудинна ендотеліальна дисфункція проявляється приблизно на п’ять років раніше, ніж діагностується рак. Зв’язок між МЕД і раком більш виражений серед чоловіків і пацієнтів з негативними факторами, такими як гіпертонія, захворювання коронарної артерії, паління та ожиріння.

Вчені визнають, що пацієнти з МЕД, зазвичай, мають й інші проблеми зі здоров’ям, і це, можливо, теж збільшує ризик появи у них онкологічних захворювань, а також частоту виявлення останніх. Чи пов’язані функціонально мікросудинні порушення з розвитком раку, ще належить визначити.

Діагностується МЕД за допомогою простої неінвазивної процедури — реактивної тонометрії периферичної артеріальної гіперемії. Полягає вона в тому, що паралельно з вимірюванням артеріального тиску вимірюється приплив крові до пальців. Пройти цю процедуру можна легко і безболісно.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Вчені проаналізували геноми декількох тисяч штамів коронавірусу

Read More →