Здоров’я

Вчені визнали крем від засмаги небезпечним для здоров’я

кремГрупа фахівців з Управління з безпеки продуктів і ліків США (FDA) розповіла про шкоду використання сонцезахисних кремів. Дослідження показало, що інгредієнти сонцезахисних засобів, що блокують ультрафіолетове випромінювання, — оксибензон, авобензон, октокрилен і экамсул — всмоктуються в кров при систематичному застосуванні, повідомляється в Journal of the American Medical Association.

Всього в дослідженні взяли участь 24 здорових добровольця обох статей, середній вік яких становив 35 років. Протягом чотирьох днів по чотири рази на день вони наносили на шкіру сонцезахисний лосьйон, крем або спрей, покриваючи при цьому 75% поверхні тіла. В кінці експерименту у добровольців взяли аналізи крові.

Результати показали, що регулярне нанесення засобів на шкіру призводить до значного підвищення вмісту шкідливих речовин. Так, якщо встановлений FDA поріг безпеки не повинен перевищувати 0,5 нг/мл (нанограми на мілілітр), то для авобензона ця цифра в крові учасників експерименту склала приблизно 4 нг/мл, для октокрилена — від 5,7 до 7,8 нг/мл, а для экамсула — 1,5 нг/мл При цьому для оксибензона показник досягав 209,6 нг/мл За словами вчених, ця речовина може викликати гормональні порушення у людини, що загрожують його репродуктивній системі, а також володіє канцерогенним ефектом.

Дослідники відзначають, що для підтвердження шкоди сонцезахисних кремів необхідні більш масштабні дослідження, які включають ретельне вивчення наслідків для здоров’я.