Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  НАУКА І ТЕХНІКА  >  Данная статья

Вчені записали звучання магнітного поля Землі

23.11.2019 

Сонце постійно випромінює потік заряджених частинок, який називають сонячним вітром. Земля захищена від нього магнітним полем.

Вчені записали звучання магнітного поля Землі під час бурі на Сонці, пише Newsweek.

Проаналізувавши дані з космічного апарату Cluster, що належить Європейському космічному агентству, дослідники виявили, що сонячна буря «глибоко модифікує» простір відразу під магнітним полем.

«Це відкриття може допомогти знайти способи пом’якшити потенційний нищівний вплив», — вважають вчені.

Сонце постійно випромінює потік заряджених частинок, який називають сонячним вітром. Земля захищена від нього магнітним полем. Воно не дозволяє частинкам проникати в атмосферу.

Однак вибухи на поверхні зірки можуть створити величезні хмари заряджених частинок і радіації. Якщо вони будуть спрямовані до Землі, їх удар може вивести з ладу супутникові системи, викликати знеструмлення і вплинути на системи GPS. Вважається, що потужна буря на Сонці сьогодні може завдати людству збитки на трильйони доларів.

Розуміння, що саме відбувається під час ударів сонячної бурі, може допомогти розробити стратегії щодо пом’якшення наслідків.

У дослідженні використовували дані місії Cluster. Її орбітальні апарати в період з 2001 до 2005 року пережили шість сонячних бурь і записали магнітні хвилі, утворені в регіоні, де частинки із Сонця стикаються із Землею. Ці хвилі були переведені в частоти, які люди здатні чути. Таким чином, з’явилася химерна «пісня» магнітного поля Землі.

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Українським миротворцям передали модернізовані вертольоти

Read More →