Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  НАУКА І ТЕХНІКА  >  Данная статья

Вчені заявили про виявлення незвичайної чорної діри

13.07.2019 

Вона обертається навколо своєї осі майже зі швидкістю світла. Таке вчені спостерігають уперше.

У NASA заявили про відкриття незвичайної чорної діри, яка рухається навколо своєї осі майже зі швидкістю світла. Виявити її вдалося в одній з галактик у сузір’ї Пегаса за допомогою рентгенівського телескопа Чандра. Про це пише Astrophysical Journal.

«Виміри швидкостей обертання чорних дір дуже важливі для нас, так як вони відображають те, як росли ці гіганти, як вони взаємодіяли з іншими регіонами галактик і який вигляд має їхній вінець», — сказано в тексті дослідження.

Подібно до водоверті в океані, обертальні чорні діри в космосі створюють рухомий потік навколо них самих. Проте чорні діри не створюють вихори вітру чи води. Швидше, вони генерують диски газу і пилу, нагріті до сотень мільйонів градусів, які світяться в рентгенівському світлі.

Астрономи використовували Чандру і гравітаційне лінзування для вивчення шести квазарів, кожен з яких складається з надмасивної чорної діри, що швидко поглинає речовину з навколишнього акреційного диска.

Заявлений в роботі об’єкт із сузір’я Пегаса розташований у 8 мільярдах світлових років від Землі. Інші чорні діри визначаються швидкістю обертання у два рази меншою. Що є причиною надшвидкісного обертання виявленого об’єкту, вчені поки пояснити не можуть.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Археологи знайшли в Греції дерево віком 20 мільйонів років

Read More →