Здоров’я

Вчені знайшли спосіб боротьби зі смертельною стадією раку

Фахівці виявили порушення в білках і механізм, який сприяє появі метастазів колоректального раку.

В Університеті Кентуккі вчені визначили механізм виникнення метастазів колоректального раку, і знайшли спосіб їх зупинити. Про це повідомляє MedicalXpress.

Дослідники виявили два пошкоджених гени NRP1, що відповідає за кодування білка нейропіліна-1 (NRP1). У цих генів «випали» певні нуклеотидні фрагменти з молекули матричної РНК.

Такі помилки приводять до неправильних нуклеотидних послідовностей мРНК і дефектів білків. У випадку NRP1 обидва «пошкодження» сприяють розвитку важко виліковних форм раку і метастазування колоректального раку.

Крім того, пошкоджений білок NRP1 утворює комплекси зі специфічними з’єднаннями і забезпечує стійкі сигнали, що допомагають міграції, інвазії і метастазуванню колоректальних ракових клітин, нечутливих до відомих ліків.

Результати дослідження ляжуть в основу створення методів блокування NRP1 і терапії проти метастазування.

Раніше вчені назвали ранній симптом раку підшлункової залози. Також повідомлялося, що актрисі Анастасії Заворотнюк залишилося жити кілька днів: у зірки остання стадія раку мозку. Про це повідомляють ЗМІ, але сім’я зірки інформацію досі не коментує.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net