Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  НАУКА І ТЕХНІКА  >  Данная статья

Вчені з’ясували, як вплине на клімат зупинка Гольфстріму

09.10.2019 

Швидкість теплої течії останнім часом істотно сповільнилася.

Швидкість теплої течії останнім часом істотно сповільнилася, інформує Ukr.Media.

Через діяльність людини одне з найбільш головних течій Атлантики — Гольфстрім — потихеньку сповільнюється. Незабаром воно може взагалі зникнути. Якщо подібне трапиться, то клімат в Європі й США істотно зміниться.

На даний момент Гольфстрім — головний фактор м’яких зим в Європі. Атлантична течія несе теплу воду від східних берегів Північної Америки до північно-західної Європи. Згідно зі статистикою ресурсу Phys.org в середині 20 століття швидкість течії сповільнилася на 15%. Тоді вже був мінімум за останні 1600 років.

Зникнення Гольфстріму обіцяє не тільки Європі більш люті зими, але і спеку на сході США. Прискориться також зростання рівня моря в Північній Америці. З позитивного можна відзначити зменшення ураганів, адже саме води Гольфстріму служать для них певним «паливом».

Вчені не можуть точно сказати, з-за чого зупиняється масштабна атлантична течія. Ймовірна причина — прискорення танення льоду в Гренландії. В океан надходить багато прісної води, яка може уповільнювати циркуляцію течії.

Деякі вчені впевнені, що Гольфстрім повністю зупиниться після досягнення деякої переломної точки. Це може статися вже в наступне десятиліття.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Apple готує до випуску новий бюджетний, але не менш потужний iPhone

Read More →