Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  НАУКА І ТЕХНІКА  >  Данная статья

Вченим вдалося створити першу бімодальну «електронну шкіру»

05.11.2019 

Така шкіра може одночасно передавати як тактильні, так і нетактильні стимули.

Шкіра — найбільший за площею орган людини і, можливо, найрізноманітніший. Вона здатна не тільки за частки секунди розпізнавати дуже різні стимули, але і класифікувати інтенсивність сигналів. Команда Дениса Макарова Центру ім. Гельмгольца Дрезден — Россендорф і Мартіна Кальтенбруннера з Університету Лінца виготовили електронний аналог шкіри зі схожими властивостями, інформує Ukr.Media.

Сучасні системи працюють у режимі відстеження об’єктів без сенсорного введення, або реєструють фізичні дотики. В одному датчику обидва типи взаємодій об’єднані вперше.

За словами вчених, новий сенсор значно спростить взаємодію між людиною і машиною, наприклад, у пристроях віртуальної або доповненої реальності, які будуть впливати відразу на декілька каналів сприйняття.

Прилад отримав назву магнітної мікроелектромеханічної системи, або m-MEMS. Він розрізняє стимули у режимі реального часу і пригнічує перешкоди з боку інших сенсорів.

Як це працює

Магнітний сенсор m-MEMS розташований на тонкій полімерній плівці, укріпленій на шарі полідиметилсилоксана, з круглим поглибленням, у якому розташований гнучкий магніт з пірамідальною верхівкою, яка виступає з поверхні. Завдяки такій конструкції він не втрачає функціональності, навіть якщо його розмістити на вигнутій поверхні, наприклад, на кінчику пальця.

Сенсор може вибірково контролювати і фізичні, і віртуальні об’єкти.

На склі з постійним магнітом фізики спроєктували віртуальну кнопку, яка керувала освітленням у реальній кімнаті. За допомогою пальця з «електронною шкірою» вони спочатку запалили світло через взаємодію з магнітом, а щойно палець торкнувся скла, m-MEMS автоматично перейшла у режим тактильної взаємодії. Чергуючи легкий або сильний дотик, можна було вмикати і вимикати світло.

«Це може здатися маленьким кроком, але у довгостроковій перспективі це стане фундаментом для взаємодії машин і людей,» — запевнив професор Кальтенбруннер.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

У Китаї назвали оптимальні кліматичні умови для COVID-19

Read More →