Прогрес

Вченими доведено, що кошмари готують людський організм до реального стресу

Кошмари допомагають людині легше пережити реальний стрес.

Дослідники з Університету Женеви під час сну знімали енцефалограму у 18 учасників експерименту, фіксуючи активність ділянок мозку. З’ясувалося, що у разі кошмарів на прояви страху уві сні реагують центральна частка мозку і передня поясна кора, інформує Ukr.Media.

«Центральна частка задіяна в оцінці емоцій і вступає в роботу під час прояву почуття страху, а передня поясна кора відповідає за загальну підготовку організму людини до реакції на небезпеку. Таким чином, нам вперше вдалося зафіксувати реакцію одних і тих самих ділянок мозку на реальну загрозу і кошмарний сон», — заявив один із авторів роботи Лампрос Перогамврос.

Щоб підтвердити свої висновки, вчені протягом тижня просили 89 добровольців фіксувати свої сни і викликані ними емоції, а потім у контрольної групи за допомогою магнітно-резонансної томографії зняли показання під час реакції на реальні негативні події.

У результаті дослідники з’ясували, що чим сильнішим був страх уві сні, тим слабкіше мозок людини реагував на продемонстровані у житті епізоди, що викликають негативні емоції. На думку вчених, зроблене відкриття, у журналі Human Brain Mapping, може допомогти у боротьбі з тривожними розладами.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net