Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  Men's Style  >  Данная статья

Вченими знайдені залишки стародавнього супервулкану на дні Філіппінського моря

26.10.2019 

Він складається з 14-кілометрового шару підводних і магматичних порід.

Морські геофізики виявили на дні Філіппінського моря великий магматичний масив, розташований на схід від острова Лусон. Вивчивши його, вони прийшли до висновку, що це залишки вулканічної кальдери діаметром близько 150 кілометрів — тобто вдвічі крупніше Єллоустонського «супервулкану», інформує Ukr.Media.

За даними дослідження, масив, названо «височиною Бенхам», який складається з 14-кілометрового шару підводних і магматичних порід. Їх вік становить від 47,9 до 26 мільйонів років. Саме в ті епохи в регіоні спостерігалася висока вулканічна активність.

Масив розташований на глибинах 5 200 — 2 500 метрів на морському дні, з глибоким провалом в центральній частині. Саме незвичайна форма і привела вчених до думки про кальдери.

Відомо, що коли великі обсяги магми вивергаються протягом короткого часу, вулкан може обвалитися в повністю або частково спорожнілу внутрішню улоговину. Бенхам виглядає саме таким чином: кругова западина оточена «гребенем» з твердих порід з уступами висотою від 100 до 300 метрів.

Можливо, це найбільша кальдера на всій планеті. Автори дослідження назвали її кальдера Аполакі — в честь філіппінського бога сонця і війни. На їхню думку, вона пережила кілька як тихих, так і досить бурхливих вивержень.

Нагадаємо, що кальдера в Єллоустоуні досягає всього 60 кілометрів в ширину. Нещодавно стало відомо, що глибоко під нею, в надрах Землі, виявили аномальну структуру. Вона розташовується в 400-650 кілометрах під поверхнею.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Мати Ілона Маска розповіла про його непросте дитинство

Read More →