Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  ЗДОРОВ’Я  >  Данная статья

Вегетаріанський раціон може захистити від хвороб нирок – дослідження

19.05.2019 

рационДієта з переважанням рослинної їжі пов’язана зі зниженням ризику розвитку захворювань нирок. Але люди, які їдять багато крохмалю і солодкої вегетаріанської їжі, можуть виявитися більш схильними до цих захворювань, як говориться в новому дослідженні, результати якого були опубліковані в Clinical Journal of the American Society of Nephrology.

Дослідники з Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health вивчили дані про звички харчування і функціонуванні нирок 14 686 людей середнього віку. За половиною з них спостерігали не менше 24 років, і за цей період у 4343 учасників розвинулася хронічна хвороба нирок.

У людей, які дотримувалися здорової рослинної дієти, на 14% рідше розвивалися захворювання нирок, ніж у людей, які рідко їли фрукти і овочі.

Водночас, в учасників, які споживали найбільшу кількість нездорової вегетаріанської їжі, у тому числі багато крохмалю та солодощів, ризик розвитку хвороб нирок був на 11% вищим, ніж у тих, хто не їв таких нездорових продуктів.

Здорова рослинна дієта включає цільнозернові продукти, фрукти, овочі (в тому числі зелень), горіхи, бобові і рослинне масло. Нездорова рослинна дієта хоча і виключає м’ясо, включає дуже багато картоплі, соки, газовані солодкі напої, а також цукерки, тістечка і шоколад.

Експерти стверджують, що при споживанні великої кількості фруктів і овочів нирках легше виводити з організму токсини, так як фрукти і овочі містять менше кислоти порівняно з червоним м’ясом і, відповідно, на них лягає менша навантаження.

Однак можливий і опосередкований зв’язок між зниженим ризиком захворювання нирок і споживанням великої кількості фруктів і овочів: можливо, люди, що дотримуються здорову рослинну дієту, просто більше роблять фізичних вправ, більше сплять і в цілому ведуть більш здоровий спосіб життя.

Источник: NEWS.am

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Лікарі попереджають – є вісім аналізів, які здавати просто марно

Read More →