Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  ЗДОРОВ’Я  >  Данная статья

Яйця не можна їсти більше 3 штук на тиждень — дослідження вчених

17.09.2019 

Вживання більшої кількості яєць підвищує ризик виникнення серцево-судинних захворювань і передчасної смерті.

Багато років дослідники сперечаються щодо користі і шкоди вживання в їжу яєць для здоров’я людини. Думки експертів щодо того, скільки яєць потрібно або можна їсти на тиждень, найчастіше сильно відрізняються, інформує Ukr.Media.

Згідно з результатами нового дослідження американських вчених, два-три яйця на тиждень — оптимальний для здоров’я варіант. Якщо їсти яйця частіше, це може призвести до підвищення рівня холестерину в крові, що загрожує проблемами в роботі серцево-судинної системи, стверджують вчені.

У дослідженні американських вчених взяли участь 30 тисяч осіб, дані збиралися протягом 17 років.

Небезпека надмірного споживання яєць для здоров’я пов’язана з високим вмістом холестерину в яєчному жовтку. В середньому в жовтку великого яйця міститься приблизно 185 міліграмів холестерину. Американські вчені прийшли до висновку, що вживання 300 міліграмів холестерину в день підвищує ризик виникнення серцево-судинних захворювань на 17%, а передчасної смерті — на 18%.

Вживання 3-4 яєць на тиждень, згідно з дослідженням, підвищує ризик виникнення серцево-судинних захворювань на 6%, а ризик передчасної смерті — на 8%.

Якщо їсти по два яйця yf день, то, як стверджують вчені, ризик розвитку серцево-судинних захворювань зростає відразу на 27%, а ризик передчасної смерті — на 34%.

У цьому дослідженні не враховувався вік учасників, рівень їх фізичної активності, а також наявність або відсутність такої шкідливої звички як куріння.

Також вчених не цікавило питання наявності високого артеріального тиску в учасників дослідження.

«Наше дослідження показало, що якщо дві людини харчуються однаково, але з’їдають різну кількість яєць, то в того, хто з’їдає більше яєць, ризик заробити хворобу серця вище, ніж у того, хто з’їдає менше цього продукту», — говорить співавтор дослідження Норина Аллен.

Вона радить зупинитися на 2-3 яйцях на тиждень, а також рекомендує тим, хто не може з яких-небудь причин слідувати пораді вчених, віддавати перевагу білку і з’їдати менше жовтка, де в основному і міститься холестерин.

Втім, у минулому році були опубліковані результати дослідження британських вчених, які прийшли до висновку, що вживання в їжу хоча б одного яйця в день знижує ризик серцево-судинних захворювань.

І пояснюють це тим, що яйця — один з найбільш насичених за змістом корисними речовинами продуктів харчування. В яйцях міститься багато білка, вітаміни A, D, B і B12, а також лютеїн і зеаксантин, що сприяють зміцненню зору.

«З’їдати одне або навіть два яйця в день — це здорово. Не треба їх боятися», — вважає доктор Френкі Філіпс з Британської дієтологічної асоціації.

Він, правда, попереджає — яйцями не варто зловживати, як і будь-якою іншою їжею. У них багато білка, а надлишок білка в організмі створює зайве навантаження на нирки.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Вчені знайшли незвичайну властивість коронавірусу

Read More →