Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  Men's Style  >  Данная статья

Як поза водія в авто впливає на манеру керування

30.11.2019 

Особливості розташування водія за кермом.

Попри те, що в кожній автошколі майбутніх водіїв навчають, як правильно сидіти за кермом, багато з них швидко забувають. У результаті більшість автовласників «капітанське» крісло налаштовують на особистий розсуд, усупереч установленим правилам. Адже від того, у якому положенні людина управляє автомобілем, залежить манера водіння, інформує Ukr.Media.

Відступати від традиційних правил водійської посадки можуть дозволити собі хіба що професійні «пілоти» спорткарів при заїздах на гоночних трасах. У таких випадках більшість із них віддають перевагу більш вертикальному положенню сидіння, ніж зазвичай. Близька відстань до керма дозволяє їм краще контролювати машину та забезпечує оптимальну оглядовість.

Однак звичайним водіям в жодному випадку не варто з них брати приклад. Спортивна посадка призначена виключно для спорту — для швидкої, маневреної їзди з максимальною концентрацією уваги. Для такого положення тіла характерно тривале напруження м’язів спини, рук і ніг. Така посадка ідеальна тільки для асів водіння, які досконало володіють майстерністю спортивної їзди.

У звичайних умовах простий водій у такому положенні довго не просидить. Перш за все, стане відчутним довге напруження м’язів, а також навантаження на хребет, і в результаті це відіб’ється на керуванні машиною — виникнуть усі передумови для різкої та нервової їзди. Адже стомленому керманичу в умовах жвавого руху, як правило, властива дратівливість.

Інша крайність — розміститися в кріслі у напівлежачому положенні максимально віддалено від керма. Така поза небезпечна насамперед тим, що людині з прямими руками та ногами складніше контролювати автомобіль, а при певній конструкції кузова не виключено обмеження оглядовості. Будь-яке зіткнення автомобіля при такому положенні тіла загрожує серйозним каліцтвом кінцівок. У той час, як посадка зі злегка зігнутими руками та ногами менш травмонебезпечна.

Напівлежача поза обмежує можливості водія і також позначається на манері їзди. Як правило, такого водія відрізняє розсіяна увага, надмірна розслабленість і крайня загальмованість у діях. Адже будь-який рух руками та ногами вимагає додаткових фізичних витрат, а коли тіло повністю розслаблене, це дається важко. Так що при виборі правильного розташування зручність хоч і важливий критерій, але зовсім не головний — не варто забувати й про безпеку.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Український автобус-позашляховик отримав дві престижні премії

Read More →