Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  АНАЛІТИКА  >  Данная статья

Дар’я Володіна: «Зниження ПДВ до 15% має бути поступовим

13.02.2020 

На думку Володіної, це виведе з тіні бізнес та не зашкодить бюджету».

13 лютого 2020, Київ. – Поступове, протягом 5 років, зниження ставки ПДВ з 20 до 15% допоможе детінізувати вітчизняну економіку і суттєво підняти рівень середньої заробітної плати в Україні. Таку думку висловила в ефірі «Радіо НВ» 12 лютого голова підкомітету Верховної Ради з питань правового забезпечення діяльності податкових органів Дар`я Володіна.

Депутатка нагадала, що найближчим часом Верховна Рада має розглянути два альтернативні законопроекти стосовно податкових змін. Розробником одного з цих документів є Дар`я Володіна. Вона пропонує упродовж 5 років знизити ставку ПДВ з 20 до 15%, тобто на 1% щороку.

«Наш законопроект спрямований на детінізацію бізнесу і на боротьбу із так званими конвертаційними центрами, – говорить народний депутат. – На жаль, в Україні їх і досі багато. Це напівлегальні структури, які за певну винагороду допомагають підприємствам мінімізувати сплату податків. Фактично це шахраї, які займаються підробкою податкових документів. І підприємці користуються їхніми послугами, бо не готові платити ПДВ за ставкою 20%. Експерти вважають, що зменшення цієї ставки до 15%, в комплексі з іншими реформами, які я теж буду ініціювати, заохотить бізнес працювати чесно й прозоро».

За словами Д. Володіної, альтернативний законопроект, поданий її колегою Олександром Дубінським, несе ризики для бюджету. Він передбачає одночасне зниження ставки ПДВ на 3%. Це може призвести до різкого зниження бюджетних надходжень, які й сьогодні не виконуються. На думку голови підкомітету, поступовість і повільність, які передбачає її проект, ці ризики мінімізують. Бізнес матиме час, аби прилаштуватися до ліберальних податкових умов і вийти з «тіні». Зменшення податку компенсуватиме зростання кількості сумлінних його платників.

«За оцінками експертів, впровадження цих змін – це + 20% до середньої заробітної плати впродовж 5 років. Ми визнаємо, що початок реформи може бути складним, бо зниження навіть на 1% ставки ПДВ призведе до певного зменшення надходжень до бюджету. Але в кількарічний перспективі це матиме ефект. Бо якщо більшість підприємств вийдуть із тіні, то це означає, що збільшиться кількість тих суб’єктів, які сплачуватимуть до бюджету податки», – підкреслила Д. Володіна.

Зниження ставки ПДВ – це лише один крок системного реформування податкової системи, пояснює Дар`я Володіна. За її словами, наступними рішеннями мають стати введення податку на виведений капітал (на виплати з прибутків компаній) і запровадження податкової амністії для всіх без виключення суб’єктів підприємницької діяльності. Відповідні законопроекти вже зараз розробляються.

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Нафтогаз України знизила на березень ціни на природний газ

Read More →